105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696577340

KGHM buduje „Centrum Szkoleniowe Medyczno-Wysokościowe” dla ratowników JRGH


Bezpieczeństwo przede wszystkim – KGHM rozpoczyna budowę „Centrum Szkoleniowego Medyczno- Wysokościowego” dla ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie. Z ośrodka i warsztatów m.in. z zakresu bezpiecznej pracy na wysokościach korzystać będą również pracownicy innych oddziałów KGHM oraz firm zewnętrznych wykonujących takie zadania na terenie miedziowej spółki.

Inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2024 roku. Przewidywany koszt budowy Centrum Szkoleniowego to 8 mln zł.

– Dzięki ośrodkowi nasi ratownicy, będą mieli dostęp do najnowocześniejszych sal treningowych, które pomogą im w działaniach związanych z bezpieczeństwem. Będziemy też oferować specjalistyczne szkolenia medyczne, również dla naszej załogi. Tak, by szybko i skutecznie reagować na potencjalne zagrożenia. To będzie miejsce doskonalenia naszych umiejętności – powiedział podczas otwarcia budowy Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Sebastian Rakowiecki, zastępca dyrektora Jednostki Ratownictwa Górniczo- Hutniczego dodał, że „nowy ośrodek będzie uzupełnieniem infrastruktury treningowej oddziału i wzmocnieniem w zakresie szkoleń, uniezależniając jego funkcjonowanie od m.in. czynników pogodowych”.

Centrum Szkoleniowe JRGH będzie wyposażone w halę do ćwiczeń praktycznych, sale wykładowe, pomieszczenia sanitarne i magazyny potrzebnego sprzętu. W hali zamontowane zostaną drabiny wyposażone w co najmniej dwa różne systemy stałej asekuracji, dach plaski oraz skośny oraz konstrukcja kratownicowa umożliwiającą naukę zasad poruszania się z podwójnymi linkami bezpieczeństwa. Planowane są również pomosty i ciągi komunikacyjne umieszczone na wysokości minimum 7 metrów.

Budowa ośrodka uwzględnia szkolenia dla specjalistycznej służby ratowniczej do prac z zastosowaniem technik alpinistycznych, ale też tysięcy pracowników KGHM, którzy nadzorują bądź bezpośrednio wykonują prace na wysokościach.

Centrum wzmocni kompetencje załogi KGHM w zakresie problematyki prac na wysokościach i w przestrzeniach zamkniętych. Ośrodek skupi całościową wiedzę o stosowanym w spółce sprzęcie, szkoleniach, egzaminowaniu czy doradztwie specjalistycznym. W przyszłości rozważana jest możliwość realizacji innowacyjnych szkoleń również dla firm czy organizacji spoza KGHM.

To w tym roku kolejna już inwestycja realizowana w oddziale JRGH. W czerwcu w Sobinie otwarta została nowa dyspozytornia i budynek administracyjny. Obiekt wyposażony jest w najwyższej jakości systemy łączności i nowoczesne systemy informatyczne. Budynek powstał przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i jest energooszczędny – wykorzystuje energię ze słońca dzięki zainstalowanej na dachu budynku fotowoltaice.

Nowa dyspozytornia jest wyjątkowa nie tylko pod względem wyposażenia. Po raz pierwszy w historii KGHM daje możliwość poprowadzenia akcji ratowniczej czy ewakuacyjnej bezpośrednio z Sobina. W przypadku jakichkolwiek zdarzeń na terenie oddziałów KGHM dyspozytorzy JRGH otrzymują informacje i natychmiastowo podejmują odpowiednie działania.

W wydarzeniu uczestniczyły senator Dorota Czudowska oraz poseł Ewa Szymańska.

Zdjęcia