105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Jana, Danuty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Jana, Danuty

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
24 czerwca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696324980

Jeszcze tylko dziś (wtorek) można się zapisać do udziału w Biegu Pokoju


Jeszcze tylko dziś (wtorek) można się zapisać do udziału w Biegu Pokoju, który odbędzie się 7 października na torze motocrossowym Górkowo koło Głogowa. Zarejestrować można się za pośrednictwem strony internetowej www.bieg-pokoju.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, bo w rywalizacji może wziąć udział tysiąc osób.

Na biegaczy z Polski, ale też z całego świata (wśród zgłoszonych zawodników znaleźli się m.in. żołnierze z USA) czekają wyjątkowe nagrody, ale to nie jedyna zachęta do udziału w wydarzeniu.

Podczas biegów wolontariusze będą zbierać datki dla podopiecznych hospicjum w Głogowie oraz na wsparcie Fundacji Sprzymierzeni z Grom. Działalność Fundacji kierowana jest do weteranów i żołnierzy sił specjalnych oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz członków ich najbliższych rodzin, którzy z przyczyn związanych z wykonywaną służbą lub życiowych, znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej, materialnej czy zawodowej.

Głogowski bieg odbędzie się w 70. rocznicę pierwszego uczestnictwa Polskich Sił Zbrojnych w misjach międzynarodowych. Okazją do sportowej rywalizacji jest także Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony decyzją Zgromadzenia Narodowego ONZ w 2001 roku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik historyczno-militarny. Podczas zabawy dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego i kibiców z całej Polski podkreślone zostanie również kształcenie i rozwijanie postaw patriotycznych oraz umacnianie i propagowanie zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej.

– Zapraszamy do aktywności na świeżym powietrzu. Tor Górkowo zapewnia atrakcje zarówno dla profesjonalnych biegaczy, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją sportową przygodę. Biegom towarzyszyć będzie piknik i wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców regionu. Nie zabraknie tradycyjnej, wojskowej grochówki – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Przypomnijmy – zainteresowani mają do wyboru biegi na 10 lub 5 km, marsz nordic walking, zaplanowana jest również rywalizacja dla dzieci na dystansie 400 metrów. Trasy zostały wyznaczone na atrakcyjnym i urozmaiconym terenie toru motocrossowego Górkowo i jego okolic. Miejsce charakteryzuje się różnorodnym podłożem i przewyższeniami.

Dla uczestników Biegu Pokoju przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz koszulek startowych i pięknych, pamiątkowych medali pełnoletni zwycięzcy będą mieli okazję wybrać dodatkowe bonusy przygotowane przez KGHM i MON. Wśród nich m.in. zjazd pod ziemię do jednej z kopalń KGHM, wizyta w Hucie Miedzi Głogów, gdzie produkowane jest srebro i złoto, lot śmigłowcem czy voucher na lot w symulatorze lotów samolotem C295M.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy. Organizatorzy gwarantują dobrą energię tysięcy uczestników wraz z kibicującymi. Dodatkowo na uczestników czekać będą inne aktywności – ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, tor przeszkód oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pikniku wojskowym oraz spróbować żołnierskiej grochówki.

Zapisy, regulamin i szczegóły dotyczące wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie internetowej www.bieg-pokoju.pl.

Bieg Pokoju 2023 swoim patronatem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz prezes zarządu KGHM Tomasz Zdzikot.