105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Debiutanci kontra Gwiazdy

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1695543480

Najnowocześniejsza w Polsce hala lekkoatletyczna


Długo wyczekiwana przez całe środowisko sportowe, jedyna w regionie i najnowocześniejsza w Polsce, hala lekkoatletyczna została oficjalnie otwarta. W uroczystości uczestniczyli m.in. Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Po sukcesie programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” w ramach którego w całym regionie powstały aż 42 obiekty lekkoatletyczne, wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, samorząd województwa uruchomił program zajęć pozaszkolnych „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji klubów i sekcji lekkoatletycznych na terenie całego Dolnego Śląska, a w konsekwencji te działania przełożyły się na dobre wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Zwieńczeniem tych działań jest powstanie we Wrocławiu hali lekkoatletycznej, która dziś została otwarta.

- Szczególne wyrazy uznania kieruję dla inicjatora, orędownika, byłego trenera naszej kadry czterystumetrowców Józefa Lisowskiego, który od początku wierzył w sukces tego przedsięwzięcia. Gratuluję też determinacji, odwagi i zaangażowania klubu sportowemu Ślęza Wrocław – mówi marszałek Cezary Przybylski. – Ten piękny, nowoczesny obiekt jest dowodem na to, że porozumienie i dialog między różnymi środowiskami jest możliwy, a jego efekty przez długie lata będą służyć nie tylko Dolnemu Śląskowi ale całej Polsce – dodaje Cezary Przybylski.

Hala będzie służyła głównie lekkoatletom, którzy będą mogli trenować w niej przez cały rok. Zagwarantuje sportowcom możliwość korzystania z kompleksowej infrastruktury lekkoatletycznej, siłowni, zaplecza szatniowo - sanitarnego czy pomieszczeń do fizjoterapii i rehabilitacji. Przestrzeń wewnątrz sześciotorowej okrężnej bieżni stanie się, w zależności od potrzeb, boiskiem do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej. Kompleks będzie mógł pomieścić do 2 tysięcy widzów.

- Obiekt łączy w sobie możliwość uprawiania sportów typowo lekkoatletycznych z przestrzenią do gier zespołowych. Ten model oraz zaangażowanie związków i klubów sportowych daje gwarancje pełnego wykorzystania powstałej infrastruktury sportowej. Mam nadzieję, ze już wkrótce obiekt od samego rana do późnych godzin wieczornych będzie służył szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji zawodów sportowych – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Hala lekkoatletyczna zlokalizowana jest we Wrocławiu przy ul. Kłokoczyckiej 5 na terenie znajdującym się w użytkowaniu wieczystym 1 KS Ślęza Wrocław. Całkowity koszt budowy przekroczył 66 milionów złotych, a złożyły się na niego: dofinansowanie z budżetu Województwa, dotacja Gminy Wrocław oraz środki przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  

Zdjęcia