105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 maja 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1695393540

Będą nowe posterunki policji w powiecie karkonoskim


W Janowicach Wielkich oraz w Podgórzynie w powiecie karkonoskim odbyły się uroczystości wmurowania aktów erekcyjnych dwóch odtworzonych po blisko 30 latach posterunkach Policji. Pierwsza z nich odbyła się w Janowicach Wielkich, druga w Podgórzynie. Mówi senator Krzysztof Mróz.

Oba posterunki zostaną wykonane według koncepcji modułowej, która do maksimum skróci czas wykonania nowych budynków. Posterunki będą wyposażone w niskoemisyjne źródła zasilania oraz zostaną dostosowane do norm związanych z obsługą osób z niepełnosprawnościami. Mówi senator Krzysztof Mróz.

 Tak w przypadku Podgórzyna jak i Janowic Wielkich istotny udział w powstaniu mają lokalne samorządy, które nieodpłatnie przekazały działki do realizacji inwestycji oraz wyasygnowały środki z budżetów gmin na wsparcie inwestycji. W Janowicach Wielkich posterunek powstaje na ulicy Rudawskiej, natomiast w Podgórzynie będzie on zlokalizowany w okolicy nowej Szkoły Podstawowej.

Dyspozycją dla posterunków w Janowicach Wielkich oraz w Podgórzynie zajmować się będą  dyżurni Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Zgłoszenia od mieszkańców będą wpływać do Jeleniej Góry i stamtąd będą dysponowane na miejsce wezwania lokalne patrole. W obu posterunkach utworzone zostanie po 8 policyjnych etatów.