105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694170740

Imprezownik

Poniżej kilka ofert na spędzenie wolnego czasu.


Imprezy 65 Września Jeleniogórskiego

Przedstawiamy program wydarzeń, zastrzegając, że może się zmienić. Szczegółowe informacje dotyczące m.in. biletów, ewentualnych zmian w programie wydarzeń dostępne są na stronach organizatorów, do których linki podajemy poniżej:

 

26. Silesia Sonans

 

24 sierpnia – 03 września, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ul. 1-Maja 45, Jelenia Góra

 

Silesia Sonans to najstarszy i największy festiwal muzyki klasycznej w Jeleniej Górze, który rozwija się z duchem czasu. Jelenia Góra z końcówką lata rozbrzmiewa muzyką klasyczną w pięknych wnętrzach Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża. W 2023 roku w programie mamy 9 koncertów, w tym Silesia Sonans Najmłodszych i występ Powszechnej Orkiestry Jeleniogórskiej.

 

https://www.silesiasonans.pl/

 

Art & Glass Festiwal

 

2 – 3 września, Plac Ratuszowy

 

W imprezie weźmie udział kilkuset artystów, rzemieślników, animatorów i sprzedawców z Polski i Czech. W programie przewidziano pokazy rzemieślnicze i niezwykle atrakcyjne i różnorodne  warsztaty dla dzieci i dorosłych.

 

Imprezę wzbogaci koncert inaugurujący 65. Wrzesień Jeleniogórski podczas którego usłyszymy 
i zobaczymy: Grupę flamenco JCK, jeleniogórską aktorkę i wokalistkę Karolinę Wojtko w programie KAROLINA & FRIENDS, jeleniogórsko-piechowicką grupę SHUM oraz gwiazdy polskiej estrady, zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

 

Uzupełnieniem programu będzie zaplanowana na sobotni wieczór tradycyjna już  „Milonga pod Gwiazdami” podczas której  wraz z tancerzami z grupy „Tango Karkonosze”, będzie można zanurzyć się
w prawdziwie argentyńskie klimaty.       

 

https://www.facebook.com/artglassfestival

 

59. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

 

2-3 września, Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, godz. 10.00 do 17.00

 

Sudety, a w szczególności Karkonosze, już w średniowieczu były znane jako góry dostarczające wyjątkowego bogactwa minerałów i kamieni ozdobnych. Lokalne minerały stosowano zarówno do celów dekoracyjnych, jak i alchemicznych, w Sudetach wciąż można znaleźć niesamowite okazy.

 

Giełda w Cieplicach to przede wszystkim lokalne okazy, ciekawe minerały z Europy i nie tylko spotkania z miejscowymi kolekcjonerami, wyroby z minerałów, cięcie agatów, dla najmłodszych warsztaty płukania minerałów.

 

https://muzeum-cieplice.pl/

 

XXII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie 2023

 

2-3 września w Cieplicach na Placu Piastowskim w godz. 10:00 – 18:00 odbędą się  „XXII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Bartnictwo 2023”.

 

Organizatorem jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, w programie m. in. kiermasz produktów i wyrobów pszczelarskich, loteria fantowa, występy zespołów muzycznych.

 

https://rzp.jgora.pl

 

Zakończenie wakacji z JSM

 

2 września - boisko przy ul. Noskowskiego, turniej dziecięcych zespołów piłki nożnej.

 

Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2023 – pokonkursowy wernisaż wystawy fotografii 

 

4 września - godz. 17:00, Galeria Promocje, Osiedlowy Dom Kultury

 

http://odk.jgora.pl/

 

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

 

9 września- godz. 11:00,  Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

 

Dolnośląska Spartakiada Rekreacyjna TKKF -  Molkky

 

9 września -  Bulodrom Zabobrze, ul. Różyckiego 10

 

https://www.facebook.com/JeleniaGoraTKKF

 

Puchar Polski w biegach na nartorolkach 2023 i otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry 2023

 

9-10 września - Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej, organizator: Dolnośląski Związek Narciarski

 

Turniej Mollky o puchar Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

 

10 września - Bulodrom ul. Rózyckiego 10

 

Wernisaż wystawy Dariusza Milińskiego

 

15 września - godz. 18:00 Biuro Wystaw Artystycznych

 

http://galeria-bwa.karkonosze.com/

 

Ogólnopolski bieg - XXI Memoriał Ryszarda Semczuka

 

16 września - Osiedle Orle, start -meta ul. Orla 12

 

https://www.facebook.com/JeleniaGoraTKKF

 

Otwarcie wystawy „W malarskim  kręgu Gerharta Hauptmanna – Erich Fuchs”

 

16 września - godz. 12:00, Muzeum Miesjkie Dom Gerharta Hauptmanna

 

http://www.muzeum-dgh.pl/

 

II KME Rajd Karkonosze

 

16 i 17 września zapraszamy miłośników i miłośniczki sportów motorowych.

 

16.09

 

Start Honorowy - Plac Ratuszowy Jelenia Góra

 

Widowiskowy Prolog - 19:00 - Plac Energetyka

 

17.09

 

Odcinek specjalny - Stara Kamienica (6,8 km)

 

Odcinek specjalny - Czernica (10,5 km)

 

Uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się na Placu Ratuszowym około godziny 18:00.

 

https://pl-pl.facebook.com/rallytrophy/

 

100- lecie Polskiego Związku Łowieckiego

 

17 września, Park Zdrojowy w Cieplicach.

 

W programie m. in. gry edukacyjne, konkurs wiedzy przyrodniczej, nauka strzelania, degustacja potraw z dziczyzny, wystawa psów myśliwskich, muzyka i sygnały myśliwskie, koncert zespołu reprezentacyjnego PZŁ

 

https://jeleniagora.pzlow.pl/

 

52. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

 

23 – 24 września, Plac Ratuszowy

 

Wydarzenie, które w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku, jest jednym z największych tego typu w Polsce, na które ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać,  targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

 

https://www.jarmarkstaroci.com.pl/

 
od 7 września do 7 listopada 2023
godz. 17:00 - 17:00
 
Kategoria Wystawa
Organizator Muzeum Przyrodnicze
Miejsce  Muzeum Przyrodnicze
Adres ul. Cieplicka 11A, 58-560 Jelenia Góra
Opis: To już 38. z kolei prezentacja prac Grupy „Pi-art”. Wystawa przeglądowa prezentująca wybrane przez autorów prace, nie pokazywane wcześniej na innych wystawach. Prace w różnych technikach, o tematyce dowolnej i dowolnym formacie. Przegląd twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych i ich najnowszych dzieł. Barwne zestawienie różnych wrażliwości, charakterów i umiejętności malarskich. Prezentacja wspólnej pasji jaką jest malarstwo i sztuka.

GRUPA PI – ART

Grupa Artystyczna „Pi-art” zawiązała się w lutym 2014 roku. Od tego czasu aktywnie działa i uczestniczy w wielu wydarzeniach w regionie.Członkowie Grupy to osoby zarówno z wyższym lub średnim wykształceniem artystycznym jak i amatorzy. To wyjątkowa symbioza różnych charakterów, talentów i jakości. Sztuka zamieniona w pasję, która łączy i mobilizuje do wspólnych działań. Pi-art to osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki (malarstwo, fotografia, witraż). Częściowo uczestnicy zajęć malarskich w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Mieszkańcy Piechowic, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic.Pierwsze spotkania integracyjne szybko połączyły ludzi w grono przyjaciół. Grupę osób, które chętnie mobilizują się do różnych przedsięwzięć artystycznych. „Wspólnie szukamy tematów do malowania, wspólnie szukamy miejsc wystawienniczych i możliwości prezentowania naszych prac. Organizujemy warsztaty artystyczne i prelekcje związane tematycznie ze sztuką. Bierzemy udział w plenerach.Zebrania grupy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, w Piechowickim Ośrodku Kultury. Celem spotkań jest omówienie najbliższych projektów, wydarzeń i wystaw – prezentacji wspólnych lub indywidualnych, tematycznych lub przeglądowych, w których później biorą udział.Działalność Grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w rozpoczynaniu dorobku twórczego osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką.Grupa „Pi-art” jest grupą otwartą. Na dzień dzisiejszy grupa zrzesza 40 osób. Do grupy może zapisać się każdy kto czuje się twórcą, kto chciałby uczestniczyć we wspólnych przedsięwzięciach, prezentować swoje prace i dzielić swoją pasję z innymi.Członkowie zapewniają przyjazną atmosferę i swobodę wypowiedzi artystycznej.
Członkowie grupy prezentowali swoje prace na wielu już wystawach, m.in. w Piechowicach, Karpaczu, Jeleniej Górze, Złotoryi, Kamiennej Górze, Lubaniu, Zgorzelcu i Wrocławiu.
 
 

Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci

 
 
niedziela, 10 września
godz. 16:00
 
Kategoria Spektakl
Organizator Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki
Miejsce  Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki
Adres ul. Park Zdrojowy 1, 58-560 Jelenia Góra
Opis

"Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci” to druga część perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatycznego misia - Tymoteusza.


Tym razem wybierzemy się z Tymkiem na grzybobranie do lasu, gdzie na naszego bohatera czeka wiele niespodzianek. Oczywiście w przedstawieniu nie może zabraknąć znanego już dzieciom chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź. Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy na stałe wszedł do repertuaru teatrów lalkowych ciesząc się od lat niesłabnącą popularnością. Literacka i teatralna atrakcyjność historii o Tymoteuszu, połączona z łagodną dawką dydaktyzmu, plastyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości powodują, że kolejna premiera Sceny Animacji na pewno spotka się z gorącym przyjęciem najmłodszej publiczności.
Więcej o nadchodzących wydarzeniach w Jeleniej Górze  https://imprezy.jeleniagora.pl/