105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 kwietnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694079900

Ratownicy KGHM na podium Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim


Potwierdzili mistrzostwo – ratownicy KGHM z Jednostki Ratownictwa Górniczo- Hutniczego zajęli II miejsce podczas XXVIII Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim. Pierwsze miejsce zajęli strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Zawody odbyły się w Karłowie na Szczelińcu w Górach Stołowych.

Na starcie tegorocznych zawodów stanęły 23 zespoły, w większości spoza służb ratownictwa górskiego. W tym gronie znalazły się dwa zespoły KGHM, w tym broniący tytułu mistrzowskiego zespół w składzie: Tomasz Zawadzki (ZG Polkowice Sieroszowice), Robert Walkowiak (ZG Rudna), Adrian Szpilewski (ZG Rudna) oraz drugi zespół w składzie: Mariusz Liana (ZG Lubin), Sylwester Szymczyk (ZG Polkowice- Sieroszowice) i Arkadiusz Szlędak (ZG Lubin).

Ratownicy KGHM potwierdzili, że są w elicie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zarówno pracowników miedziowej spółki, ale też mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Wielkie gratulacje dla drużyny. Zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że mają wielką odwagę i determinację w działaniach ratowniczych – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarząd KGHM Polska Miedź S.A.

Zawody składały się z 8 konkurencji dotyczących działań w ratownictwie górskim. Ratownicy zmierzyli się m.in. z ratownictwem partnerskim oraz przejściem na przyrządach zaciskowych z wypuszczaniem liny 25 metrów, na konstrukcji umożliwiającej podejście na wysokość 6 metrów. Uczestnicy wbiegali też na Szczeliniec i musieli przejść przez poziomy most linowy.

Ostatnie zadanie polegało na z pozoru łatwym zbiegu ze szczytu Szczeliniec, następnie, już na dole konieczny był transport jednego z zawodników zespołu wózkiem alpejskim do mety (około 100 m). W całym opisie poszczególnych konkurencji drużyna KGHM zgubiła zaledwie 17 sekund.

Po raz kolejny ratownicy i strażacy KGHM pokazali swój wysoki poziom wyszkolenia i przygotowania do niesienia pomocy w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Gratuluję zespołom z KGHM! Bezpieczeństwo jest dla nas bezwzględnym priorytetem, a profesjonalizm i umiejętności naszych ratowników są w tym obszarze kluczowe – powiedział Marek Świder, wiceprezes zarządu ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A.

Warto podkreślić, że dwa zwycięskie zespoły złamały granicę jednej godziny. Osiągnięty czas i brak punktów karnych z poszczególnych konkurencji wskazuje na wysoki profesjonalizm zawodników na co dzień pracujących w kopalniach.

Profesjonalizm i umiejętności ratowników i strażaków z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM były wielokrotnie doceniane. W ubiegłorocznych Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych ratownicy górniczy KGHM w jednej z konkurencji zajęli III miejsce i otrzymali brązowy medal.