105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1693929720

Konwent Marszałków Województw RP obraduje w Karpaczu


Dolny Śląsk przejął przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. Dziś (05.09) w Karpaczu odbyło się uroczyste posiedzenie Konwentu, którym przewodniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Dolny Śląsk będzie sprawować prezydencję w Konwencie Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej w drugim półroczu 2023 roku.

- Cieszę się, że jednym z tematów, na których się skupiliśmy jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym. To zagadnienie, które na Dolnym Śląsku jest nam szczególnie bliskie i przystępując do naszego projektu reaktywacji połączeń kolejowych w regionie nie spodziewaliśmy się jak entuzjastycznie zostanie on przyjęty wśród mieszkańców regionu. Chcemy chwalić się naszymi sukcesami i dobrymi praktykami. Dużo emocji wzbudziła też dyskusja o ochronie zdrowia – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Wydarzenie odbywa się podczas trwającego w tym samym miejscu Forum Ekonomicznego – największego wydarzenia gospodarczo-politycznego w naszej części Europy. Tematami, jakie poruszane były podczas Konwentu były m.in. kondycja systemu ochrony zdrowia w Polsce, promocja polskich regionów podczas Expo 2025 w Osace, możliwości współpracy z UNICEF oraz roli kolei w walce z wykluczeniem transportowym.

 Konwent Marszałków Województw RP ma za zadanie reprezentować interesy regionów. Podczas spotkań m.in. analizuje propozycje zmian w ustawach i innych aktach prawnych oraz omawia aktualne problemy samorządów wojewódzkich. Każde takie spotkanie kończy się wypracowaniem oraz podpisaniem wspólnych stanowisk dotyczących spraw istotnych dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionów. Następnie dokumenty te trafiają do premiera, ministrów i parlamentarzystów, co wielokrotnie już doprowadziło do korzystnych dla samorządów zmian w aktach prawnych.

Zdjęcia