105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
17 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1691401740

Biesiada Zespołów Kresowych w Pielgrzymce


W Pielgrzymce (pow. złotoryjski) odbywała się kolejna edycja Biesiady Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego. Na miejsce Biesiady, czyli parku przy Wiejskim Domu Kultury, uczestnicy dotarli w barwnym biesiadnym korowodzie.

Gośćmi Biesiady Zespołów Kresowych byli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz, Posłowie na Sejm RP Robert Obaz i Robert Kropiwnicki. Nie zabrakło także specjalnych gości, którzy przygotowali program artystyczny dla odwiedzających – w tym roku były to aktorki Agnieszka Babicz i Aurelia Sobczak.

Biesiada to nie tylko występy i pieśni, przyśpiewki o kresach w wykonaniu kilkunastu zespołów folklorystycznych, ale także przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Pielgrzymka potrawy kresowej kuchni. Specjalny pokaz przygotowała także finalistka 10. edycji MasterChefa, Renata Semeniuk, która przyrządzała klasyk kresowej kuchni – czebureki.

Zdjęcia