105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 maja 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1689753660

Terytorialsi w Bogatyni – uroczysta przysięga wojskowa.


Po intensywnym szkoleniu podstawowym, najmłodsi dolnośląscy Terytorialsi wypowiedzieli słowa przysięgi i stali się częścią wojskowej społeczności. Dalszy cykl szkolenia będą kontynuować w pododdziałach do których zostali wyznaczeni do pełnienia określonych funkcji.

Ceremonia była wyjątkowym momentem podczas, którego prawie 120 ochotników z różnych zakątków województwa dolnośląskiego zgłosiło swoje powołanie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. To ważne wydarzenie podkreśla ich gotowość do wypełnienia obowiązku obrony naszej Ojczyzny, wsparcia lokalnej społeczności oraz szacunku dla historii i tradycji Polski. 

"Stajecie się częścią długiego szeregu bohaterskich mężczyzn i kobiet, którzy przez wieki stawiali czoła zagrożeniom i brali na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszej Ojczyzny – takimi słowami zwrócił się do żołnierzy płk Artur BARAŃSKI Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony TerytorialnejŻyczę, aby służba, którą rozpoczynacie i wszelkie podejmowane zadania dobrze służyły Polakom a dla Was były źródłem satysfakcji. Bądźcie gotowi stanąć w obronie Ojczyzny, zawsze."

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej, która rozpoczęła formowanie we wrześniu 2019 roku liczy już ponad 1800 żołnierzy. Była to już 20 uroczysta przysięga wojskowa dolnośląskich Terytorialsów.