105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
17 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1688116260

Jeleniogórscy policjanci najlepsi w Finale Eliminacji Wojewódzkich

Jeleniogórscy policjanci najlepsi w Finale Eliminacji Wojewódzkich do XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”


Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze –sierż. szt. Patryk Niedopytalski oraz sierż. Damian Nowak zajęli I miejsce w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku”. Do tegorocznej rywalizacji stanęło 56 najlepszych funkcjonariuszy komórek patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska. Głównym celem zawodów było sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim, rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach. Policjanci musieli wykazać się wiedzą zawodową, umiejętnościami strzeleckimi, a także sprawnością fizyczną na torze przeszkód. 

28 czerwca 2023 roku policjanci przystąpili do rywalizacji w ramach Finału Eliminacji Wojewódzkich do XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Kilkudziesięciu najlepszych w swoich jednostkach funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe oraz walczyć o tytuł „Patrolu Roku”. Policjanci rywalizowali w konkurencjach na strzelnicy i torze przeszkód, a także musieli rozwiązać test z wiedzy zawodowej dotyczący m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prawa karnego i prawa wykroczeń, przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie te konkurencje miały na celu ocenę wszechstronnego przygotowania policjantów do pełnienia codziennej służby. Dla biorących w turnieju udział funkcjonariuszy była to okazja do sprawdzenia samych siebie oraz przede wszystkim do dobrej zabawy podczas rywalizacji i wzmocnienia współpracy z policjantami z innych jednostek.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych policjantów patrolowych garnizonu dolnośląskiego. Pierwsze miejsce zdobyli - sierż. Damian Nowak oraz sierż. szt. Patryk Niedopytalski z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju osobiście złożył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, który w obecności Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu podinsp. Pawła Adamczaka oraz przedstawiciela NSZZP nadkom. Bartłomieja Maniakowskiego, wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody. Szef dolnośląskich policjantów nie szczędził najlepszym z funkcjonariuszy słów uznania za włożony wysiłek oraz życzył kolejnych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu na terenie Szkoły Policji w Słupsku, reprezentować będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zdobywcom I i II miejsca dodatkowo życzymy dalszych sukcesów w Słupsku.