105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 kwietnia 2024 - piątek Imieniny: Juliusza, Lubosława, Zenona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 kwietnia 2024 - piątek Imieniny: Juliusza, Lubosława, Zenona

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
12 kwietnia 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1686905880

Cztery pory roku Maugosi Sycz


foto: Jacek Jankowski

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu i Referat ds. kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz, 
zapraszają dzisiaj o 17.00  do Galerii Sztuki przy ul. Parkowej 1 w Zgorzelcu na wernisaż 
wystawy 'Cztery Pory Roku' prezentującej prace malarskie Maugosi Sycz. Zaprasza Renata Burdosz z Urzędu Miasta w Zgorzelcu.

Maugosia Sycz urodziła się w 1956 roku w Gliwicach na Górnym Śląsku, skąd rozpoczęła swoją życiową wędrówkę, która zaprowadziła ją najpierw do Krakowa, gdzie studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 1979 roku do Holandii, gdzie odnalazła swoje powołanie. Studiowała tam malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych Minerva w Groningen, a następnie na Akademii Gerrita Rietvelda w Amsterdamie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1985 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako portrecistka. Aktualnie jednak jej ulubione tematy malarskie to pejzaże i świat roślin, a szczególnie kwiaty.

W Sławnikowicach i w Zgorzelcu

Od 10 lat pracownia artystki mieści się w Pałacu Sławnikowice koło Zgorzelca, gdzie tworzy i prezentuje swoje aktualne prace. Obrazy Sycz znajdują się również w kolekcjach prywatnych i publicznych w Holandii, Francji, Niemczech i USA. Wystawa, którą od 16 czerwca do 10 września gościć będziemy w galerii Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu jest pierwszą tak obszerną prezentacją jej prac malarskich w Europa-Mieście Görlitz-Zgorzelec.

Artystka od 40. lat jest wierna klasycznej technice farb olejnych, które kombinuje na swój sposób z akrylami. Styl i tematyka jej obrazów zmieniały się z biegiem czasu, ale jej oryginalna sygnatura i romantyczna malarska wrażliwość zawsze są w nich widoczne. Zafascynowana grą światła i magią koloru, tworzy w unikalny sposób perspektywiczną głębię w dwuwymiarowej przestrzeni obrazu. Inspiracją są dla niej emocje rodzące się w kontakcie z naturą, światłem, przestrzenią, krajobrazem.

Wystawa „Cztery pory roku” | Maugosia Sycz

16 czerwca -10 września 2023 | galeria sztuki | Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
Godziny otwarcia: codziennie 15-18 | Wstęp wolny
Wernisaż: 16 czerwca 2023, godz. 17:00