105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lipca 2024 - poniedziałek Imieniny: Marii, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Dżem Mydło Powidło

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lipca 2024 - poniedziałek Imieniny: Marii, Magdaleny

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
22 lipca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1684406340

Absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego z pozytywną opinią RIO


Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię o wniosku Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego za rok 2022.

Pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczy sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Województwa Dolnośląskiego za rok 2022. Wcześniej Komisja Rewizyjna sejmiku województwa, merytorycznie analizując wykonanie budżetu Dolnego Śląska za 2022 rok, sformułowała wniosek o udzielenie Zarządowi Województwa Dolnośląskiego absolutorium.

  • Budżet Dolnego Śląska w 2022 roku był budżetem proinwestycyjnym i prorozwojowym, precyzyjnie przygotowanym i zrealizowanym. Potwierdza to pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Dolnośląskiego absolutorium budżetowego za rok 2022. Marszałek Cezary Przybylski razem z zarządem województwa prowadzi szereg bardzo ważnych inwestycji w całym regionie – m.in. w nowoczesną infrastrukturę drogową i kolejową, rozwój transportu, ochronę zdrowia, edukację i ekologię. Wszystkie projekty w budżecie województwa zawsze realizowane są z myślą o Dolnoślązakach – mówi Michał Nowakowski Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.