105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1681493640

Samorządowy Lider Edukacji dla Jeleniej Góry


Miasto Jelenia Góra uhonorowane zostało prestiżowym wyróżnieniem "Samorządowy Lider Edukacji 2023". Tytuł ten mogą otrzymać wyłącznie te gminy, powiaty i województwa, które w sposób ponadnormatywny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie. Nagrodę podczas uroczystej gali w  Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie w imieniu Prezydenta Miasta odebrał wczoraj (13.04) Piotr Iwaniec, dyrektor Departamentu Edukacji.

Nagroda przyznana została w oparciu o analizę działań zrealizowanych w roku szkolnym 2021/2022 i obecnym. Doceniono innowacyjność i przedsiębiorczość w oświacie, skuteczność we współpracy z dyrektorami placówek, z ich społecznościami, a także przykładne rozwiązania i gospodarność w zakresie doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej, partnerstwa z organizacjami pozarządowymi, poprawy bezpieczeństwa i modernizacji infrastruktury szkolno-przedszkolnej.

Przyznając wyróżnienie zwrócono również uwagę na skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych - dofinansowania, programy grantowe, projekty ministerialne i unijne, ich wydatkowanie z korzyścią dla kształcenia, wychowania i opieki uczniów polskich i zagranicznych.

Doceniono też oddanie pracy oświatowej w największym tego słowa znaczeniu, przezwyciężanie problemów, rozumienie, czym jest nowoczesna edukacja i dążenie do doskonałości w tym względzie.

Podkreślić należy, że celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest zidentyfikowanie i wypromowanie tych jednostek samorządu terytorialnego, które legitymują się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie JST w działaniach na rzecz rozwoju edukacji oraz podnoszenia jakości kształcenia czy poprawy jego warunków.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” otrzymują te JST, które bez względu na trudności finansowe – podejmują wszelkie możliwe działania z naciskiem na rozwój szkolnictwa, edukacji i nauki jako świadectwa nowoczesności i wysokich ambicji jednostki samorządu terytorialnego.

Podziękowania za to wyróżnienie należą się całemu zespołowi miejskiego departamentu edukacji zaangażowanemu w pracę na rzecz jeleniogórskiej oświaty, dyrekcji i pracownikom placówek oświatowych, a także przedsiębiorstwom, patronom i partnerom.

Szczególne podziękowania i gratulacje należą się uczniom i rodzicom, głównym beneficjentom jeleniogórskiej edukacji na jej wszystkich etapach.

foto: wojciechbalik.com