105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 kwietnia 2024 - niedziela Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 kwietnia 2024 - niedziela Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
14 kwietnia 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1677756780

Zgorzelec zaprasza na weekendowe wydarzenia


Sobota, 4 marca, godzina 16.00 kino PoZa Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu: 
Przegląd Filmów Ukraińskich pod nazwą "WOJNA 2014/2022", który poprzedzi krótka dyskusja z udziałem Eleny Lubikovskai, Oleny Petko i Daniela Lewakowskiego.  


W ramach wydarzenia, nad którym patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Zgorzelec i Starosta Zgorzelecki, zaprezentowane zostaną dwa filmy:
KLONDIKE - dramat wojenny w reż. Maryny Er Gorbach, którego akcja dzieje się w Donbasie, w 2014 roku. To znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, przejmujący portret ludzkiej desperacji, wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro, nagrodzony m.in. na festiwalach Sundance i w Berlinie. 
SYNDROM HAMLETA - dramat w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosłowskiego. Znakomity dokument, szczodrze nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach. Film przedstawia grupę młodych Ukrainek i Ukraińców z pokolenia Majdanu, którzy pracującą nad spektaklem inspirowanym "Hamletem". To rodzaj psychodramy, pozwalającej im przepracować traumy związane z wojną w Donbasie. Zdjęcia do filmu powstały niedługo przed lutym 2022 roku, kiedy to Rosja ponownie najechała na Ukrainę.
Organizatorkami przeglądu są działające pod nazwą #dziewczynyzokrzei zgorzeleckie wolontariuszki, które od marca ubiegłego roku cały czas organizują akcje pomocowe dla Ukrainy oraz Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Cały dochód z przeglądu przeznaczony będzie na pomoc mieszkańcom  Ukrainy.
Miejsce: Kino PoZa NoVa (MDK Zgorzelec) ul. Parkowa 1
Termin: 4 marca 2023 roku godz. 16:00
Bilety: 30 zł - przedsprzedaż i sprzedaż w MDK Zgorzelec


"    Niedziela, 5 marca, skwer ks. Popiełuszki w Zgorzelcu: 
11 Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym 
Największy liczebnie bieg pamięci w Polsce, organizowany dla upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które działało w latach 1944-1963 w przedwojennych granicach Polski. W Zgorzelcu imprezę już po raz czwarty organizuje  Stowarzyszenie "Jest takie miejsce-Zgorzelec+".
W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi: Symboliczny na 1963 m start o godzinie 12:00; Bieg Małego Wilczka na 360 m; Bieg z flagą na 1 km oraz Bieg na 5 km. Start i meta: na Skwerze ks. Jerzego Popiełuszki przy Miejskim Domu Kultury. Biuro zawodów w dniu biegu od godziny 9:30. Zapisy do Biegu Małego Wilczka w dniu zawodów. Zapisy na biegi, opłaty startowe i inne informacje na stronie: chronotex.pl/zawody/