105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

The Best Of PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1713872340

Automat do zwrotu plastikowych butelek stanął przy ul. Hubskiej

Dzięki możliwości otrzymania bonu rabatowego na zakupy, coraz więcej osób decyduje się na recykling.


 Jak działa system?

W samym sercu Wrocławia, przy ul. Hubskiej, stanął pierwszy automat do recyklingu plastikowych butelek. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z możliwości zwrotu butelek PET w zamian za bon rabatowy do wykorzystania na zakupy w Lidlu. Automat przyjmuje butelki o pojemności od 0,3 do 3 litrów, co sprawia, że jest dostępny dla szerokiego zakresu produktów.

 Butelkomat akceptuje butelki zarówno po napojach alkoholowych, jak i bezalkoholowych, pod warunkiem, że mają etykietę z kodem kreskowym. Urządzenie nie przyjmuje opakowań po mleku, jogurtach czy oleju.

 Kaucja za zwrot butelki wynosi dzisiaj 5 groszy, ale pracownicy sklepu podkreślają, że będzie wyższa. Zwrot butelek umożliwia otrzymanie kuponu rabatowego, który można wykorzystać przy zakupach za minimum 2 zł. Kupon jest ważny przez 30 dni i obowiązuje wyłącznie w sklepie, w którym dokonano zwrotu.


Zmiany w przepisach zapowiadają, że od nowego roku system kaucyjny zostanie rozszerzony. Do obiegu zwrotnego dołączą nie tylko plastikowe butelki, ale też  szklane wielorazowego użytku i metalowe puszki. To krok naprzód w kierunku zwiększenia ilości recyklingowanych opakowań.