105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2024 - czwartek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1713536640

Dogrywka wyborów samorządowych w czterech miastach prezydenckich Dolnego Śląska

Odliczamy godziny do ciszy wyborczej i drugiej tury wyborów samorządowych. Na Dolnym Śląsku o fotele walczą przyszli prezydenci, wójtowie i burmistrzowie.


Emocje w wielu dolnośląskich gminach sięgają zenitu. Największe budzą pojedynki między kandydatami w miastach prezydenckich. We Wrocławiu zmierzą się dotychczasowy prezydent miasta Jacek Sutryk, który startuje z poparciem Platformy Obywatelskiej i Nowej Lewicy z Izabelą Bodnar z Komitetu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Jeleniej Górze prezydent Jerzy Łużniak z Koalicji Obywatelskiej powalczy z Hubertem Papajem z Koalicji dla Jeleniej Góry. W Świdnicy prezydent Beata Moskal-Słaniewska z Nowej Lewicy z Janem Dzięcielskim z Koalicji Obywatelskiej, a w Legnicy bój o schedę po lewicowym prezydencie Tadeuszu Krzakowskim, który odpadł w pierwszej turze, stoczą  Maciej Kupaj z Koalicji Obywatelskiej i Joanna Śliwińska z Prawa i Sprawiedliwości Dogrywki także w mniejszych gminach. 

Wyborcza powtórka w wielu miastach i miasteczkach wokół Wrocławia: 

I tak, w Czernicy powalczą Marcin Golański i Jarosław Jagielski, w Kątach Wrocławskich burmistrz Julian Żygadło i Katarzyna Sebzda-Sztul. W Żórawinie Maciej Koba i Jan Żukowski. W Sobótce Mirosław Jarosz i Hubert Kurdziel. W

Jelczu-Laskowicach Piotr Stajszczyk zmierzy się Bogdanem Szczęśniakiem. W Oławie burmistrz Tomasz Frischmann powalczy z Piotrem Sroczyńskim. W Sycowie zmierzą się Dariusz Maniak i Łukasz Kuźmicz. W Oleśnicy Adam Horbacz i Michał Kołaciński. W Kostomłotach w wyborcze szranki staną Edward Kulig i Janina Gawlik. W Obornikach Śląskich Arkadiusz Poprawa i Arkadiusz Kucharski. W Zawoni w wyborczej dogrywce walczy Agnieszka Wersta i Grzegorz Derela. W Przewornie Jarosław Taranek i Mariusz Michułka. A w Brzegu Dolnym Artur Michałek i Ireneusz Fura.

fot. Jacek Sutryk FB 

fot Izabela Bodnar FB