*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***

Breaking News
30 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696235820

KPR Gminy Kobierzyce z czwartą wygraną

KPR Gminy Kobierzyce pokonał na wyjeździe Handball JKS Jarosław 23-19. Dla podopiecznych Marcina Palicy było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie ORLEN Superligi Kobiet.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Marioli Wiertelak, ale błyskawicznie odpowiedziały gospodynie (1-1 w 2'). Niewykorzystany rzut karny i dwuminutowe wykluczenie w zespole Kobierek pozwoliło rywalkom wyjść na minimalne prowadzenie (3-1 w 5'). Zawodniczki Marcina Palicy nie miały jednak zamiaru odpuszczać i zdobyły cztery szybkie bramki, na które rywalki odpowiedziały tylko jednym trafieniem (4-5 w 13'). Po kwadransie gry o czas poprosił Michał Kubisztal.

Rozmowa z zespołem przyniosła rezultaty, bowiem JKS ponownie wyszedł na prowadzenie (7-6 w 19'). Po kolejnej niewykorzystanej siódemce tym razem przerwy zażądał szkoleniowiec KPR-u.
W końcówce pierwszej połowy na wyróżnienie zasługują Sylwia Matuszczyk po stronie Jarosławia i Lesia Smolinh z Kobierzyc, które wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10-11.

Po zmianie stron rzucanie zaczęły kobierzyczanki. Na pierwszy plan wysunął się duet Wiertelak - Domagalska, który w dziesięć minut zdobył dla Kobierek pięć trafień (11-16 w 39'). Gospodynie grały jednak twardo w obronie, co wymuszało na brązowych medalistkach błędy (17-17 w 48'). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały Kobierki i to one zgarnęły komplet punktów, wygrywając 23-19.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, w drużynie przeciwnej wyróżniono Weronikę Kordowiecką.

KPR Gminy Kobierzyce ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. Za tydzień we własnej hali podpieczne Marcina Palicy podejmą MKS PR Urbis Gniezno.

Handball JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 19-23 (10-11)

JKS: Kordowiecka - Guziewicz 4, Dmytrenko 1, Matuszczyk 4, Kostuch 1, Byzdra3, Skubacz 1, Strózik, Kozimur 5