105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2024 - środa Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2024 - środa Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1689755220

Uciekając przed policjantami uderzył w radiowóz, a następnie w ogrodzenie


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 lipca), około godziny 23.00. Policjanci w trakcie patrolu w Piechowicach na ul. Cieplickiej zauważyli pojazd marki VW, który miał niesprawne lewe światło, a kierujący tym pojazdem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.  Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetle, dźwiękowe i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać.  Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, a o sytuacji powiadomili dyżurnego, który do działań skierował kolejne policyjne patrole. Kierowca uciekając stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, jechał chodnikiem i pasem zieleni, a na rodzie pod prąd. Po przejechaniu kilku kilometrów, w Jeleniej Górze na ul. Cieplickiej mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Po tym został zatrzymany. Kierującym okazał się 24-letni jeleniogórzanin, który jechał z dwójką pasażerów. Mężczyzna był trzeźwy. W trakcie czynności okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, ale posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę. Kierowcy pobrano krew do badań, celem ustalenia czy nie kierował będąc pod wpływem środków odurzających.

24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.