105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 kwietnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1686912660

Dolny Śląsk przenosi się do Warszawy!


17.06 w stolicy będzie cały Dolny Śląsk – podziemia, muzea, miasta, zamki, pałace i niesamowite atrakcje. Będą warsztaty i pokazy, koncerty oraz konkursy. Całość zaserwowana z pysznymi regionalnymi produktami. Chodzi o to by każdy nabrał OCHOTY NA DOLNY ŚLĄSK! 

Już 17 czerwca w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, w godzinach od 12 do 20 zapraszamy na wydarzenie Ochota na Dolny Śląsk. Drugi rok z rzędu powalczymy o zainteresowanie warszawiaków i przybyłych gości. Liczę na to, że skutecznie zachęcimy do wybrania Dolnego Śląska jako miejsca wypoczynku wakacyjnego, urlopu lub po prostu weekendowego wypadu – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Przed odwiedzającymi zaprezentuje się w sobotę ponad czterdzieści dolnośląskich atrakcji. Odkryjemy tajemnice podziemi – jeleniogórskiego Time Gates, Starej Kopalni z Wałbrzycha, Podziemnego Miasta Osówka, Kopalni Uranu w Kletnie, Kopalni Złota czy Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach. Cała paleta dolnośląskich miast – Wrocław, Lubin, Trzebnica, Kłodzko, Jelenia Góra, Świdnica, Ząbkowice Śląskie oraz Karpacz zaproszą do odkrycia najpiękniejszych miejsc regionu. Serca warszawiaków postarają się także podbić zamki – Książ, Czocha i Grodziec. Nie zabraknie oczywiście muzeów – Poczty i Telekomunikacji, Motoryzacji, Muzeum Narodowego czy Muzeum Porcelany.

Podczas wydarzenia zaprosimy na ciekawe warsztaty. Będzie można stworzyć swoje czarodziejskie różdżki, poznać tajniki chemii, zrobić ekologiczne świece, wybić monety czy napisać list do Księżnej Daisy. A to tylko namiastka tego, co przygotowaliśmy – wylicza Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. 

Najmłodszych w wir zabawy porwą animatorzy z Frik Art, którzy zaproszą na rolkowe zjeżdżalnie, warsztaty szczudlarskie czy strzelnice piłeczkowe. Całość animacji zwieńczy show Billa Bombadilla i jego czarodziejskie triki. Nie zapominamy oczywiście o dorosłych – tych zaprosimy na występ pamiętanego przez wielu kabaretu OT.TO, zachęcimy do posłuchania solistów Opery Wrocławskiej oraz na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej i Narodowej Orkiestry Dętej.

To będzie prawdziwie dolnośląski dzień w samym sercu Mazowsza. Dzień, po którym Ochota na Dolny Śląsk pozostanie w myślach odwiedzających na długi czas. Do zobaczenia!