105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2024 - niedziela Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

The Best of HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2024 - niedziela Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
19 maja 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694886720

Nosowska ponownie łączy siły z Ostrym

Artyści spotkają się w nowym projekcie.


Nosowska dołącza do Błażeja Króla, O.S.T.R. oraz Roguckiego, czyli artystów, którzy wezmą udział w unikalnym, multimedialnym spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE. Już 6 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia, 8 listopada w COS Torwar w Warszawie oraz 1 grudnia w katowickim Spodku zaprezentowane zostanie wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo będącej wrażeniową interpretacją twórczości mistrza. Bilety już w sprzedaży.

Multimedialny spektakl BEKSIŃSKI.LIVE to swoisty hołd oddany Zdzisławowi Beksińskiemu, będący muzyczną interpretacją jego dzieł. Jej autorami są Michał Wasilewski oraz Wishlake, którzy dokonali trudnej sztuki przełożenia malarstwa mistrza na dźwięk. Do projektu BEKSIŃSKI.LIVE zaproszeni zostali również artyści, których twórczość jest spójna z zamysłem muzycznym całego wydarzenia. – Wybór muzycznych gości nie był przypadkowy – tłumaczy kompozytor, Michał Wasilewski. – Poszukiwaliśmy tekstów, które pasowałyby do charakteru utworów przygotowanych przeze mnie i Wishlake’a. Ostatecznie nasz wybór padł na Nosowską, O.S.T.R, Roguckiego i Błażeja Króla. W utworach tych artystów z łatwością odnaleźliśmy poetyckość spójną z linią tekstów napisanych przez Kamila. Utwory naszych gości starannie wpletliśmy w scenariusz całego koncertu tak, aby w jego trakcie budować napięcie. Nie będą to jednak zwykłe występy. Każdy utwór został na nowo zaaranżowany, co sprawia, że te unikatowe interpretacje będzie można usłyszeć tylko w ramach multimedialnych spektakli BEKSIŃSKI.LIVE – dodaje Wasilewski.

 

źródło: cgm.pl