105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

House20

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550055238

Muzyczne Radio przedstawia: Drenchill!

Kim jest twórca tegorocznego remake'u Freed From Desire? Kiedy wystąpi w Polsce? I co ma wspólnego z Robertem Milesem? Znamy odpowiedzi na te pytania!


W ubiegłym roku portugalski DJ i producent podbijał listy przebojów utworem Hey Hey. Zaledwie kilka miesięcy temu ponownie połączył siły z Indiianą, a ich cover Freed From Desire już stał się jednym z najchętniej odtwarzanych nagrań w Polsce.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO ?

Zdałem sobie sprawę, że chcę być DJ-em w wieku 12-tu lat. Zaglądałem czasami we wczesnych godzinach do baru mojego taty i obserwowałem jak grają inni DJ-e. Od razu poczułem, że to jest moja pasja: tworzenie muzyki i sprawianie, że ludzie będą się przy niej dobrze bawić. Jeden z DJ-ów nauczył mnie miksowania i odpowiedniego odczytywania reakcji tłumu. Kiedy miałem 16 lat zacząłem grać w weekendy w klubie mojego ojca. Klub zawsze był wypełniony po brzegi, więc był to dla mnie idealny trening. Później grałem już w większych lokalach. Po tym jak nauczyłem się też obsługi programów komputerowych do produkcji muzyki, zrobiłem jeszcze 3-letni kurs z produkcji muzycznej w Vancouver w Kanadzie. 

DRENCHILL - PRAWIE JAK...

Mój pseudonim pochodzi od klasyku "Children" Roberta Milesa. To jedno z moich ulubionych nagrań wszech czasów. Zainspirowałem się tym tytułem i nieco go odwróciłem. Żeby było w nim coś mojego dodałem jeszcze jedno "L". 

"FREED FROM DESIRE" ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI W POLSCE. KTOŚ POWIEDZIAŁ NAWET, ŻE TO NAJLEPSZY UTWÓR W EUROPIE. SUKCES SPODZIEWANY?

Wiedziałem, że ten numer się sprawdzi, bo jest naprawdę świetny. Kryje w sobie pozytywne przesłanie, a wielu ludzi pokochało go tak, jak oryginalną wersję Gaii. Nie przypuszczałem jednak nigdy, że będzie on cieszył się tak dużym zainteresowaniem na skalę międzynarodową, szczególnie w Waszym pięknym kraju. To dla mnie zaszczyt. 

STARY EURODANCE...CHWILOWO CZY OD ZAWSZE?

Słucham różnego rodzaju muzyki. Od tech house po bardziej mainstreamowe rzeczy. Kocham jednak muzykę z lat 90-tych, bo większość z tych utworów jest bardzo melodyjna i zawiera pozytywny, podnoszący na duchu tekst, który wprawia w dobry nastrój. 

GDY DRZWI OD STUDIA ZAMYKAJĄ SIĘ...

Kiedy nie produkuję muzyki, uwielbiam surfować. Ćwiczę też crossfit i jogę. Lubię podróżować, bo to daje mi ogromną inspirację. Ostatnio spędziłem 3 tygodnie w LA pracując nad kolejnymi trackami, ale spędziłem też dużo czasu na plażowaniu i zwiedzaniu. Moim następnym przystankiem są Niemcy.

WIZYTA W POLSCE ? 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wkrótce zobaczymy się w Waszym kraju. Pracujemy teraz nad kilkoma terminami w paru klubach - trzymajcie kciuki - może nawet uda mi się zagrać na festiwalu. Moi koledzy DJ-e opowiadali mi mnóstwo niesamowitych historii z Polski m.in. o świetnej, entuzjastycznej publiczności na koncertach. Jestem więc bardzo podekscytowany na myśl o wystąpieniu u Was. 

GŁOSUJ NA FREED FROM DESIRE
NA HITPLANECIE - KLIKNIJ TUTAJ

 DRENCHILL W SIECI:

FACEBOOK

INSTAGRAM

 

muzyczne radio HitPlaneta interview drenchill freed from desire kim jest hey hey indiiana drenchill poland gaia o drenchill dj i producent dj producent portugalski dj