105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1700326020

Gossip powraca po 14 latach

Ukochane pop-indie-rockowe trio Gossip powraca!


Ich pierwszy od 14 lat album „Real Power” ukaże się 22 marca 2024 roku. Teraz grupa podzieliła się singlem „Crazy Again”.

 
Album upamiętnia ponowne spotkanie z uznanym producentem Rickiem Rubinem, który w 2009 roku pracował nad kluczowym albumem zespołu – „Music For Men”. Za namową Rubina, zespół rozpoczął nagrania w 2019 roku, tuż po zakończeniu trasy koncertowej z okazji 10-lecia wydanictwa. Spotkali się w jego domowym studiu na Kauai, jednak przez pandemię zmuszeni byli wstrzymać pracę. Dzieło dokończyli po zniesieniu ograniczeń. Rezultatem jest 11-utworowa celebracja elektryzującej potęgi muzyki, radości z twórczej ekspresji i siły tzw. wybranej rodziny – niezwykle istotnych fundamentów, które pomagają nam w spotkaniu z traumą. „Real Power” zwiastuje zupełnie nową dojrzałość i odnowione poczucie ich celu. 
 

„Kiedy zaczynaliśmy, w Gossip w dużej mierze chodziło o ucieczkę – zawsze była w muzyce”, mówi Ditto. „Przeżyliśmy. Przyszliśmy znikąd i pojawiliśmy się, do cholery. Niesamowicie jest wciąż być tutaj 20 lat później i wspólnie tworzyć muzykę”.

„Crazy Again”, pierwszy singiel z „Real Power”, to natychmiastowy popowy klasyk, który przekazuje energię głębokiego połączenia i radości. „Ta piosenka opowiada o byciu zakochanym i poczuciu bezpieczeństwa”, wyjaśnia frontmanka Beth Ditto. Teledysk do piosenki powstał we współpracy z reżyserem Ssionem (Perfume Genius, King Princess). Klip nakręcony w Kansas City to typowy Gossip z nieokiełznaną energią, którą tak kochamy.
W skład Gossip wchodzą wokalistka Beth Ditto, gitarzysta Nathan „Brace Paine” Howdeshell i perkusistka Hannah Blilie. Przełomowy album studyjny zespołu z 2016 roku, „Standing In The Way Of Control”, dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów indie, pokrył się złotem i ugruntował pozycję zespołu jako dynamicznej siły na scenie muzycznej. Utwór tytułowy to queerowy hymn napisany w odpowiedzi na propozycję rządu USA, aby na nowo zdefiniować małżeństwo przy jednoczesnym wykluczeniu związków jednopłciowych. Kolejny album „Music For Men” uzyskał 2x platynę w Niemczech i Francji oraz platynę w Australii i Szwajcarii, a sprzedaż krążka przekroczyła 1,5 mln egzemplarzy.
Trio Gossip znane jest z pełnych energii występów na żywo. Grupa dała niesamowite sety na największych festiwalach na świecie, takich jak Glastonbury, Coachella czy Pukkelpop Festival.
Lista utworów „Real Power”:
1. Act Of God
2. Real Power
3. Don’t Be Afraid
4. Crazy Again
5. Edge Of The Sun
6. Give It Up For Love
7. Turn The Card
8. Tell Me Something
9. Light It Up
10. Tough
11. Peace and Quiet
 
źródło: sonymusic.pl