105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1643715983

Bastille tańczy i pokazuje Twoje sny w przełomowym projekcie

Bastille przedstawiają pełen pozytywnej energii teledysk do najnowszego singla „Shut Off The Lights”.


Źródło: Universal Music Polska

.......................................................

W klipie ludzie odklejają się od swoich ekranów, odłączają od swych cyfrowym „introwersów” i ponownie spotykają się w prawdziwym świecie, czego efektem zaraźliwa impreza przypominając o znaczeniu ludzkich więzi. Zespół we współpracy z wytwórnią i serwisem Spotify przygotował również niezwykły projekt FutureScape Dream Analyser, którego częścią jest sztuczna inteligencja.

Utwór i klip „Shut Off The Lights” zapowiadają nadchodzący, czwarty studyjny album Bastille „Give Me The Future”, który ukaże się już w najbliższy piątek, 4 lutego. W mediach pojawiły się pierwsze recenzje krążka. Dodajmy – bardzo entuzjastyczne:
„Give Me The Future” ma wszystko, co powinien mieć popowy album i wyróżnia się jako najlepsze i najbardziej obszerne dzieło Bastille - Clash 8/10
Najbardziej angażująca, żywa i po prostu naprawdę świetna płyta - Dork 4/5
Najlepszy album od czasu „Bad Blood” - Gigwise
Najlepsza i najbardziej zaskakująca płyta w ich dotychczasowej karierze - Rolling Stone UK
O najnowszym singlu Dan Smith mówi: - Chcieliśmy coś, co oddawałoby euforię i radochę płynące z piosenki. To utwór o człowieczeństwie, normalności, intymności, a klip ma być celebracją tych małych, codziennych rzeczy, które nadają życiu sens. Poza tym, mieliśmy ochotę potańczyć.
 
 
Płyta „Give Me The Future”, zainspirowana filmami science fiction, grami wideo i VR, zabiera słuchacza do wolnego od obostrzeń świata science fiction, miejsc, gdzie można podróżować w czasie, być kim się chce, robić, co się chce, korzystać z nowych technologii i zatracać się we własnej wyobraźni. Przykładem niech będzie utwór „Thelma & Louise”, stanowiący hołd dla kultowego, feministycznego obrazu z lat 90., „Club 57” zainspirowany Nowym Jorkiem lat 80. i artystą Keithem Harinem czy dramatyczne, ale niepozbawione nadziei „No Bad Days” o pewnym szpitalnym łóżku w Australii.
Bastille we współpracy z wytwórnią EMI i serwisem Spotify przygotowali niezwykły projekt FutureScape Dream Analyser, którego częścią jest sztuczna inteligencja. Rewolucyjna technologia zajmująca się kolektywnym śnieniem stanowi część wielkiej kampanii związanej z nadchodzącym albumem brytyjskiej formacji „Give Me The Future”. Płyta wprowadzi fanów do wspólnego „introwersum.
Nowatorskie, interaktywne przedsięwzięcie, zachęca fanów, by anonimowo zamieszczali na stronie Future Inc. opisy swoich snów. Zebrane dane poddane zostaną analizie i połączone w kolektywny, wizualny krajobraz senny w formie unikatowego strumienia obrazów, które ostatecznie - z pomocą sztucznej inteligencji - stworzą The Dream Gallery i pozwolą użytkownikom wizualizować swoje sny.
Powstały w ten sposób kolektywny sen posłuży do zilustrowania poszczególnych utworów z płyty „Give Me The Future”, a senne obrazy towarzyszące nowym piosenkom Bastille dostępne będą wyłącznie na platformie Spotify. Okładka playlisty zespołu zostanie zastąpiona przez pierwszą w historii Spotify grafikę przygotowaną przez sztuczną inteligencję. Ponadto strona FutureInc.world będzie zintegrowana z aplikacją Spotify, grając muzykę z albumu podczas fazy pozyskiwania snu.
Strona pokaże także projekcję snów zespołu, zapraszając fanów w podróż do ich podświadomości. Użytkownicy będą ponadto zachęcani, by wracać na stronę i obserwować, jak ewoluuje nasze wspólne marzenie senne.
Zapowiedź projektu przygotowanego przez Future Inc pojawiła się już w teledysku do głównego singla „Distorted Light Beam”, a wzmianki na temat Futrurescape towarzyszą całej kampanii promującej nadchodzący album Bastille.
- Możesz iść, dokąd chcesz i być, kim zechcesz - głosi hasło FutureScape, korespondujące z poruszanymi na płycie takimi tematami, jak eskapizm, beznadzieja i marzenia senne.
 - Chodzi o odnalezienie szczęścia w konkretnej chwili, czy to w rzeczywistym czy też wirtualnym świecie - podsumowuje Dan Smith.   
Jeśli chodzi o muzykę, na „Give Me The Future” słyszymy basowe linie w klimacie disco, syntezatorowe orkiestracje, gitary, futurystyczny gospel, dźwięki statków kosmicznych, euforyczne smyki, vocoder, zniekształcony wokal, chór technicznych oraz całe mnóstwo bitów. Tytułowy numer to ukłon w stronę Phila Collinsa i The Police, „Shut Off The Lights” to dźwiękowy list miłosny do „Graceland” Paula Simona a „Stay Awake” na pewno przywoła skojarzenia z Daft Punk czy Quincym Jonesem.
Do pracy nad nową płytą Bastille po raz pierwszy zaprosili osoby zewnątrz. I chociaż głównymi producentami są Dan Smith i stały współpracownik zespołu Mark Crew, przy „Distorted Light Beam” muzycy pracowali z Ryanem Tedderem (Adele, Paul McCartney, Taylor Swift), z kolei współautorem „Thelma + Louise”, „Stay Awake” i „Back To The Future” jest Rami Yacoub („…Baby One More Time” Britney Spears, album „Chromatica” Lady Gagi). Swój udział w tworzeniu materiału mieli również brytyjscy autorzy piosenek Jonny Coffer, Plested i Dan Priddy. Ponadto w nagraniach udział wziął uznany aktor, muzyk, reżyser i aktywista Riz Ahmed, którego głos pojawia się w „Promises”.
W ramach promocji „Give Me The Future”, w najbliższych miesiącach Bastille da serię koncertów w Wielkiej Brytanii, by w maju i czerwcu wyruszyć w trasę po USA.
Lista utworów „Give Me The Future”:
1. „Distorted Light Beam”
2. „Thelma + Louise”
3. „No Bad Days”
4. „Brave New World” (Interlude)
5. „Back To The Future”
6. „Plug In…”
7. „Promises” (by Riz Ahmed)
8. „Shut Off The Lights”
9. „Stay Awake?”
10. „Give Me The Future”
11. „Club 57”
12. „Total Dissociation” (Interlude)
13. „Future Holds” (feat. BIM)
Po wydaniu ostatniego albumu, zamykającego nieoficjalną trylogię „Doom Days” z 2019 roku, kwartet Bastille postanowił nieco poeksperymentować ze swym brzmieniem. W ubiegłym roku zespół wydał EP-kę „Goosebumps” z udziałem Grahama Coxona i producenta Kenny'ego Beatsa.
Płyta „Doom Days” została znakomicie przyjęta, docierając do top 5 list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Queen i The Beatles.
W 2019 roku Bastille ugruntowali swoją pozycję jednej z najlepszych koncertowych grup na świecie, wyprzedając występy po obu stronach Atlantyku. Na początku 2020 roku Bastille otrzymali 6 nominacji do BRIT, w tym po raz drugi w kategorii Najlepsza brytyjska grupa. W styczniu 2021 roku ukazał się dokumentalny film "ReOrchestrated" poświęcony formacji.

Polska music news universal music bastille shut off the lights