105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1597844796

Asfalt Records prezentuje: Jan Serce i The Small Town Kids!

Jan Serce wracają z nową płytą. The Small Town Kids pracują na pełnych obrotach. Zobaczcie co ciekawego dzieje się na polskiej scenie muzycznej.


LATO, KTÓREGO NIE BYŁO....

To może być głośne hasło, o którym na długo nie zapomnimy, jeśli chodzi o tegoroczne, wakacyjne wspomnienia. Zarazem to drugi i tytułowy singiel, promujący nowe wydawnictwo od projektu Jan Serce.

Fot. Dawid Prząda

Utwory „Nintendo” oraz „Lato, którego nie było” to symbole niespełnionych, wakacyjnych historii. - W to lato miało dziać się wiele, a wszystko miał uwiecznić polaroid. Miałem być trochę z nią, trochę w trasie. Planowałem dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i zmądrzeć, zobaczyć kilka dawno niewidzianych osób. Nie wszystko potoczyło się tak, jak miało się potoczyć, ale wydarzyły się inne rzeczy, po których został ten kawałek - tak o kompozycji “Lato, którego nie było” mówi Aleksander Czerkawski, wokalista, autor słów i współkompozytor.

- Lockdown nie tylko nam zabrał perspektywy na kolejne miesiące, w tym widoki na dalsze granie koncertów, na letnie festiwale. Również społeczne nastroje w naszym kraju nie zachęcały do zabawy. Poczuliśmy, że po prostu skradziono nam to, na co czekaliśmy przez cały rok - imprezy, spotkania, wakacyjny chillout. To dlatego wzięliśmy się do roboty w tak intensywnym tempie - mówi Michał Zachariasz, współautor. 

Nowy album Jan Serce ukazał się nakładem wytwórni Asfalt Records i jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

:: KUP ALBUM (Klik) ::

:: POSŁUCHAJ CD (Klik) ::

KTO KRYJE SIĘ ZA PROJEKTEM JAN SERCE ?

Jan Serce to nie nowicjusz na muzycznej scenie. Muzycy związani z rockową nadzieją Straight Jack Cat oraz radosną Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, czyli Michał Zachariasz i Aleksander Czerkawski postanowili połączyć to, co najlepsze z dotychczasowych doświadczeń. 

Zainspirowani elektroniką i brzmieniami lo-fi na jakiś czas zaszyli się w drewnianej chacie na wsi pod Kielcami, żeby nagrać demo. Po opublikowaniu w internecie swojego pierwszego materiału, duet nawiązał kontakt z Tytusem z Asfalt Records. W ten sposób, we wrześniu 2018 r. rozpoczęły się nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. W efekcie 3 października 2019 roku ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records.

Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu "Sofar Sounds ", "H&M Loves Music" w Warszawie, „Art. Latrans” w Krakowie i "Męskim Graniu 2019" w Żywcu. Premierze płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego supportu na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.

JAN SERCE W SIECI :: FACEBOOK / INSTAGRAM ::

. . . . . . . . . . . . . . . . . . 

THE SMALL TOWN KIDS - NOWY ALBUM JUŻ W DRODZE !

Fot. Piotr Kocanowski

Panowie z The Small Town Kids nie dają o sobie zapomnieć. Niespełna dwa tygodnie przed premierą debiutanckiego albumu przedpremierowo dzielą się odsłuchem swojego nowego singla. Producentem utworu “Wiatr” jest Filip Wojtal, który odpowiada także za wykonanie i słowa. Co ciekawe, utwór doczekał się swojej anglojęzycznej wersji, która znajdzie się na płycie jako tzw. bonus track. - Obie wersje różnią się względem siebie znaczeniem tekstu - opowiada Wojtal. W przypadku wersji polskiej zainspirowałem się okładką oryginalnego soundtracku Woodstocku z 69’ roku. Po prostu jest coś w tym zdjęciu co sprawia, że robi mi się ciepło na serduszku, zwłaszcza, że para z obrazka nadal jest razem - tłumaczy.

Dodajmy, że “Wiatr” to trzeci singiel po kolejno “Jutro” i “1995”, promujący debiutanckie wydawnictwo the small town kids. Płyta “Miasta Duże i Małe”, która nakładem Asfalt Records ukaże się już 28 sierpnia, dostępna jest w limitowanej przedsprzedaży.

:: ZAMÓW ALBUM W PRZEDSPRZEDAŻY (KLIK) ::

KIM SĄ THE SMALL TOWN KIDS ?

To młody i świeży nie tylko peselami duet stworzony przez Filipa Wojtala i Michała Świdra. Panowie poznali się w liceum w Policach, muzycznie zaś na przeglądach talentów i szkolnych apelach, gdzie grywali razem Metallicę i Imagine Dragons. Wypadkową ich małomiastowych ambicji stał się duet o wielkich, podobnie jak wielkie miasta, możliwościach. Marzeniom szerokim jak czteropasmowe, jednokierunkowe ulice oświetlone nocą nie ustępuje głód związany z pragnieniem kolejnych muzycznych odkryć. Odważnie mieszają gatunki i instrumentarium - raz ukulele i r’n’b, potem nostalgię z trapem. Chcą sięgać wyżej i więcej.

THE SMALL TOWN KIDS W SIECI :: FACEBOOK / INSTAGRAM ::

Oba projekty już wkrótce usłyszycie na antenie Muzycznego Radia. Słuchajcie nas FM / ONLINE i obserwujcie nasze portale społecznościowe, na których pojawiać będzie się jeszcze więcej newsów od Asfalt Records. 

_____________________________

Źródło: Materiały prasowe / Asfalt Records

www.asfalt.pl

www.asfaltshop.pl

https://www.facebook.com/AsfaltRecords/

https://www.instagram.com/asfaltrecords/

muzyczne radio wiatr muzyczne radio music news asfalt records jan serce lato którego nie było nintendo the small town kids miasta duże i małe jutro 1995