105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 maja 2024 - sobota Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 maja 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1659115580

Red Hot Chili Peppers ogłosili datę premiery nowej płyty

"Return of the Dream Canteen" ukaże się jeszcze w 2022


Zespół Red Hot Chili Peppers niespodziewanie ogłosił premierę nowej płyty. Album zatytułowany "Return of the Dream Canteen" ukaże się 14 października 2022. Informacją o nadchodzącym wydawnictwie muzycy podzielili się podczas koncertu w Denver, który zainaugurował amerykańską trasę formacji.

"Return of the Dream Canteen" będzie drugą płytą kapeli wydaną w 2022 roku, następcą platynowego dzieła "Unlimited Love", które ujrzało światło dzienne w kwietniu tego roku. Jednocześnie będzie to drugi tegoroczny album wyprodukowany przez Ricka Rubina.

Podczas show w Denver, fani usłyszeli m.in. swoich nowych faworytów, jak chociażby "Black Summer" i "These are the Ways" z podbijającej listy sprzedaży płyty "Unlimited Love". Oczywiście, tłum na wyprzedanym stadionie wpadł w ekstazę, kiedy Anthony Kiedis niespodziewanie ogłosił, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejny album.

Wróciliśmy, poszukując siebie jako zespołu, którym w jakiś sposób zawsze byliśmy. Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się kilku starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Wystarczyła odrobina chemii, która potem pojawiała się setki razy w trakcie podróży. Kiedy trafiliśmy na brzmienie i wizję, kontynuowaliśmy naszą pracę. Nie mieliśmy powodu, by przestać pisać i dawać czadu. Czuliśmy się jak we śnie. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza miłość do siebie i magia muzyki obdarzyły nas kolejnymi piosenkami. Było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, co z nimi zrobić. Wymyśliliśmy więc dwa albumy wydane jeden po drugim. Drugi równie ważny, co pierwszy, bo równie dobrze mógłby być tym pierwszym. "Return of the Dream Canteen" to wszystko, kim chcieliśmy się stać. Zrodzone z krwi naszych serc - opowiadają muzycy Red Hot Chili Peppers.

4 czerwca w Sewilli Red Hot Chili Peppers ruszyli w europejską trasę koncertową, wracając po 15 latach na scenę z gitarzystą Johnem Frusciante.

Źródło: Warner Music Poland