105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
20 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1604341524

Sickotoy: Jeśli jest pasja, to nie ma wahania! [WYWIAD]

Twórca hitów Gasolina i Baddest Girl In Town, zdobywca Grammy opowiada nam m.in. czym jest dla niego muzyka i jak wyglądała współpraca z Pitbullem. Sprawdźcie.


1. Gasolina była swego czasu jednym z najpopularniejszych singli w naszej stacji. Nie mieliśmy jeszcze okazji Ci pogratulować, więc nadrabiamy. Przewidywałeś, że tak się stanie?

Sickotoy: Jestem bardzo szczęśliwy słysząc to, co mówisz i bardzo dziękuję Muzycznemu Radiu i wszystkim, który docenili moją muzykę w Polsce. Nie spodziewałem się tego. Wydałem po prostu muzykę, którą kocham.

2. Kim jest tajemnicza EM44?

Sickotoy: To młoda i super utalentowana artystka oraz songwriterka z Rumunii, która ma niepowtarzalny głos. Następnym razem musicie koniecznie posłuchać jej nagrań. Będzie wydawać dużo fajnego materiału i chcę ją wesprzeć, aby również trafiła wysoko na listach hitów.

3. Na długo przed Gasoliną, współtworzyłeś światowy hit Pitbulla – Baddest Girl In Town. Jak udało Wam się nawiązać współpracę?

Sickotoy: Mohombi to mój dobry kumpel, który również pojawił się w tym nagraniu. Był na wyjeździe w Rumunii, kręcił tu teledysk. Zgadaliśmy się, popływaliśmy łódką po jeziorze, cieszyliśmy się życiem, weszliśmy do studia i napisaliśmy Baddest Girl. Mohombi i Pitbull przyjaźnią się od lat. Pit usłyszał tę piosenkę i reszta jest już wiadoma.

4. I za ten singiel otrzymałeś nagrodę Grammy w 2016 roku. Czy po tych kilku latach możesz powiedzieć już, że ta nagroda istotnie wpłynęła na Twoje życie?

Sickotoy: Na pewno zmotywowała mnie do jeszcze większej pracy i dała większą pewność, że to co robię, jest właściwe.

5. To jaki był w ogóle Twój początek? Autor tekstów, czy DJ i producent?

Sickotoy: Na początku byłem zdecydowanie muzykiem. Grałem na gitarze od najmłodszych lat, potem zająłem się produkcją i Dj-ingiem. Chciałbym aby moja muzyczna przygoda była pełna ekscytacji, więc nigdy nie wiem co będzie dalej.

6.  Tworzenie radiowych hitów to trochę takie stąpanie po cienkim lodzie – uda się lub nie. Nad czym Twoim zdaniem trzeba się najbardziej skupić? Kiedy np. pisałeś Gasolinę, istotniejszy był tekst, muzyka czy jednak przesłanie ogólne?

Sickotoy: Aktualnie nasz team tworzą 3-4 osoby, kiedy piszemy jakiś numer. Staram się wszystkich zainspirować emocjonalnie. Muzyka jest dla mnie językiem uczuć, więc muszę te uczucia przetłumaczyć do słuchaczy trochę poprzez tekst, a trochę przez muzykę. Jeśli muzyka trafia do Ciebie i dotyka Cię w jakiś sposób, to tekst tym bardziej trafi w sedno. Taki jest mój pogląd.

7. Miałeś takie dni, kiedy wydawało Ci się, że muzyka może nie okazać się dobrą drogą na przyszłość?

Sickotoy: Jeśli mówisz, że się nie wahasz, oznacza to, że nie jesteś całym sobą w tej branży. Wahanie zawsze towarzyszy tej podróży, ale pokonuje je pasja. Jeśli coś jest dla Ciebie pasją, to nie ma wahania.

8. Pracujesz z wieloma artystami. Czy Twoim zdaniem, programy typu talent-show mogą bardziej pomóc czy raczej zaszkodzić młodym artystom, którzy stawiają pierwsze kroki w tym przemyśle?

Sickotoy: Chyba nie mam żadnej opinii w tym temacie. Nie jestem wielkim fanem i chodzi mi tu bardziej o ocenianie niż o pokazywanie talentu. To mógłby być krok w karierze, ale nie może być blokadą na podejmowanie kolejnych prób czy większych osiągnieć.

9. To jaka kolejna wokalistka stanie u Twego boku w kolejnym utworze?

Sickotoy: Tego nigdy nie wiem. Wszystko zależy od tego, jak dobrze ta artystka wczuje się w projekt i w przekaz dla słuchaczy.

10. Chyba możemy powiedzieć, że od 2019 roku zacząłeś nowy etap w swojej karierze jako Sickotoy. Co będzie Twoim kolejnym krokiem? W jakiej roli i w jakiej branży widziałbyś siebie za kilka lat?

Sickotoy: Dokładnie zaczął się od roku, kiedy wystartowałem z moją artystyczną karierą. Myślę, że dalej będę produkował i pracował z ludźmi, których uwielbiam i czerpał z tego jak najwięcej dobrej energii na tyle na ile się da.

11. Alexandru, wielkie dzięki za spędzony z nami czas. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za Twoje single i plany. Z niecierpliwością czekamy na nowości.

Sickotoy: Również bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Anna Imiołek

_________________

KIM JEST SICKOTOY ?

Sickotoy, czyli Alex Cotoi, to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej zachwycających producentów muzycznych w Europie. Od wczesnych lat pochłonięty był muzyką i stale dążył do rozwijania swojej muzycznej przygody. Sporo czasu poświęcił także na podróżowanie i głębokie zrozumienie różnych kultur oraz stylów w muzyce. Tworząc i produkując hity, zyskał uznanie nie tylko w rodzimym kraju, ale i wśród wielu znanych gwiazd, którzy nawiązują z nim współpracę przy tworzeniu kolejnych utworów. Solo, jako Sickotoy zadebiutował z nagraniem Addicted, zaśpiewanym przez Minelli. Teledysk zdobył ponad 7 milionów odsłon na YouTube, a sam singiel został zauważony przez wiele europejskich stacji radiowych. Najnowszy numer Alexa to Touche z wokalem Misha Miller.

Once again - Alexandru - thank you so much.

________________

Źródło zdjęć / biografia: materiały prasowe / Global Records Polska. 

 

muzyczne radio HitPlaneta interview wywiad global records polska sickotoy gasolina sickotoy poland muzyczne radio sickotoy em44 baddest girl in town sickotoy pitbull alex cotoi alexandru cotoi sickotoy wywiad dla muzycznego radia sickotoy interview muzyczne radio