105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1599039380

Buty Sapera w teledysku do nagrania "Peron"! [Zobacz video]

Od dnia premiery fani zespołu wyczekiwali teledysku do tego nagrania. Wreszcie jest, a panowie nie zapominają w videoklipie o rodzinnym Lwówku Śląskim.


O Butach Sapera usłyszeliśmy po wielu latach przerwy w 2019 roku. Mariusz „Grucha” Maculewicz i Krzysztof „Mikuś” Mikułko nagrali płytę. Przy jej powstaniu wraz z lwóweckim duetem pracowali Krzysztof Zawadka (Oddział Zamknięty, Daab. T. Love, Chłopcy z Placu Broni …) – gitara elektryczna, Grzegorz „Ornette” Stępień (Oddział Zamknięty, Bimber Poland …) – bass, Łukasz „Kuman” Kumański (Proghma-C, czy Nergal) – perkusja i Krzysztof Dziemidzik – instrumenty klawiszowe.

Na pierwszym wydawnictwie znalazły się dwa utwory, które powstały na początku istnienia zespołu i są to „Peron” i „Plany”. – „Peron” napisałem w 1985 roku będąc jeszcze w szkole podstawowej a „Plany” napisał Mikuś mając jakieś 17 lat. – wyjaśnia Mariusz Maculewicz. Jednak każdy z utworów jest w nowej aranżacji. 

W listopadzie ubiegłego roku "Peron" trafił na naszą listę przebojów - TOP30.PL, gdzie przez wiele długich miesięcy utrzymywał się w czołówce najlepszych polskich hitów Muzycznego Radia. 

Reżyseria: teledysku: Bartłomiej Piasecki, Zbigniew Bieniak Produkcja Bartłomiej Piasecki Studio ART caffe www.artcs.pl

Teledysk był nagrywany w wielu miejscach w kraju. Dostrzeżemy w nim Sopockie molo, plaże w Gdańsku skąd pochodzi klawiszowiec OZ Krzysztof Dziemidzik, ulice Warszawy, piękne zakątki Szklarskiej Poręby, gdzie wiosną spotkali się na próbach muzycy zespołów Buty Sapera i Oddziału Zamkniętego.
Lwówek Śląski – dworzec kolejowy, Baszta Lubańska, Szwajcaria Lwówecka, Bielanka, Pilchowice zapora, słynny pilchowicki most kolejowy. 

__________________________

Źródło zdjęcia głównego: kadr z teledysku "Peron".

Informacje: https://lwowecki.info/