105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1718983680

Katalog Queen sprzedany za niewiarygodne pieniądze. Takiej kwoty nie zapłacono dotychczas nikomu

Wiemy, kto kupił katalog grupy.


Katalog Queen wkrótce zmieni właściciela, stając się obiektem najwyższej tego typu transakcji w historii. Sony Music zapłaci za prawa do nagrań grupy 1,27 miliarda dolarów. To gigantyczna przebitka w stosunku do tego, ile płacono za katalogi innych artystów. Spadkobiercy Michaela Jacksona sprzedali swego czasu prawa za 600 mln, Bruce Springsteen w 2021 r. za ponad 500 mln. Na stole leżała także podobna oferta dla Pink Floyd, ale przez niesnaski na linii David Gilmour – Roger Waters transakcja póki co nie doszła do skutku.

Co Sony kupiło za 1,27 mld? Tantiemy Queen za prawa do nagrań w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także umowę dystrybucyjną poza tymi krajami. Umowa obejmuje prawa, których właścicielem był dotychczas Disney. Umowa dystrybucyjna Queen jest obecnie pod skrzydłami Universalu i wygaśnie za kilka lat. Dopiero wtedy Sony przejmie nad nią kontrolę.

Warto dodać, że transakcja nie obejmuje przychodów Queen z koncertów. Brian May i Roger Taylor, którzy nadal koncertują z Adamem Lambertem, trzymają ten kawałek tortu dla siebie.

żródło cgm.pl