105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 lipca 2024 - piątek Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
19 lipca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1718983440

Coldplay z singlem zapowiadającym nowy album

Premiera płyty jesienią.


Coldplay wydał dziś swój nowy singiel, „feelslikeimfallinginlove”. Utwór, wyprodukowany przez Maxa Martina, jest dostępny na całym świecie.

Coldplay z singlem zapowiadającym nowy album

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

„feelslikeimfallinginlove” to pierwszy utwór zapowiadający nadchodzący nowy album zespołu, „Moon Music”, który ukaże się 4 października 2024 roku.

Album, ogłoszony na początku tego tygodnia, wyznaczy nowe standardy zrównoważonego rozwoju, ponieważ każda płyta będzie wykonana w 100% z przetworzonych plastikowych butelek PET. „Moon Music” jest już w przedsprzedaży, a ograniczona liczba egzemplarzy z autografami dostępna jest w oficjalnym sklepie Coldplay na store.coldplay.com.

Wraz z przełomowymi działaniami Coldplay w zakresie zrównoważonej produkcji i transportu podczas ich obecnej trasy koncertowej – która do tej pory wygenerowała 59% mniej emisji CO2 niż ich poprzednia trasa stadionowa – zespół dołożył wszelkich starań, aby fizyczne wydanie „Moon Music” było jak najbardziej ekologiczne.

W ten sposób, grupa przygotowała pierwszy na świecie album w formacie 140g EcoRecord rPET LP. Każdy z egzemplarzy zawiera materiał z 9 przetworzonych plastikowych butelek PET odzyskanych z odpadów pokonsumenckich. Zapobiegnie to produkcji ponad 25 ton metrycznych nowego plastiku i zapewni 85% redukcję emisji CO2 w porównaniu z procesem produkcji tradycyjnego 140-gramowego winylu.

Ponadto, muzycy współpracowali z wieloletnimi partnerami The Ocean Cleanup, aby stworzyć nowy format: Notebook Edition EcoRecord rPET LP. Tworząc rPET dla tego wydawnictwa wykorzystano 70% plastiku rzecznego, wyłowionego przez The Ocean Cleanup z Rio Las Vacas w Gwatemali, co zapobiegło dotarciu plastiku do Zatoki Honduraskiej i Oceanu Atlantyckiego.

  •  

Edycja CD „Moon Music” to także pierwsza na świecie płyta kompaktowa EcoCD, stworzona w 90% z poliwęglanu pochodzącego z recyklingu, również pozyskanego z odpadów pokonsumenckich. Zapewni to co najmniej 78% redukcję emisji CO2 i pozwoli uniknąć produkcji ponad pięciu ton metrycznych nowego plastiku.

W celu zmniejszenia ilości odpadów, pierwsza edycja „Moon Music” (zarówno EcoRecord rPET LP, jak i EcoCD) będzie ściśle limitowana i wyprodukowana w wyższej specyfikacji niż jakiekolwiek przyszłe edycje. Wszystkie produkty z pierwszej edycji EcoRecord rPET LP będą numerowane.

„Moon Music” to pierwszy album Coldplay od czasu „Music Of The Spheres” z 2021 roku, z którego pochodził przebój „My Universe” nagrany z BTS. Płyta, nominowana do Grammy, zgromadził już ponad cztery miliardy streamów.

 

żródło:cgm.pl