105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1647510755

Zmodernizowana komenda PSP w Lubaniu


W celu poprawy warunków służby strażaków przeprowadzono kompleksową termomodernizację i modernizację głównego budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. "Już od kilku lat staraliśmy się o dofinansowanie na ten remont. Mam nadzieję, że remont poprawi komfort pracy samych strażaków" – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.


– Dziękuję Wojewodzie Dolnośląskiemu oraz Komendantowi Głównemu i Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej za pomoc w realizacji tej inwestycji - dodaje.

Dzięki modernizacji poprawił się nie tylko wizerunek zewnętrzny komendy, ale przede wszystkim da ona oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej.
-Zakres prac budowlanych obejmował izolację całego budynku zaczynając od dachu, poprzez ściany zewnętrzne i kończąc na ozdobnej elewacji z podświetlonym napisem na frontowej ścianie: „Państwowa Straż Pożarna”. Wartość całej inwestycji to kwota prawie 940 tysięcy złotych. Montaż finansowy pełnej kwoty pochodził z trzech źródeł finansowania: z budżetu Wojewody Dolnośląskiego, środków specjalnych Komendanta Głównego PSP oraz z budżetu Powiatu Lubańskiego – informuje Komendant KP PSP w Lubaniu bryg. Zbigniew Szyszło.