105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1678445940

Zlikwidowali kolejną dziuplę, a  wartość skradzionych pojazdów, wynosi ponad 1 mln 600 tysięcy złotych


Jeleniogórscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o pomocnictwo przy kradzieży pojazdów, a drugi o przestępstwo paserstwa. Na terenie prowadzonej przez nich firmy policjanci zabezpieczyli części pochodzące łącznie z 17 skradzionych samochodów z terenu Polski, Niemiec i Włoch. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na ponad 1 mln 600 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zatrzymanym grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich został objęty dozorem policyjnym, a drugi został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego w wieku 33 i 34 lata.  Młodszy z mężczyzn podejrzany jest o udzielenie pomocy przy kradzieży pojazdów, a drugi  o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego w na terenie legalnie działającej firmy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych, a zajmującej się sprzedażą części samochodowych zabezpieczyli części pochodzące z 17 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Włoch. Wartość skradzionych pojazdów, z których zabezpieczono części wynosi ponad 1 mln 600 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni pod przykrywką legalnej działalności gospodarczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu części pochodzące ze skradzionych pojazdów. Nielegalny proceder uprawiali od kilku lat.

W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który zajmował się gromadzeniem i wprowadzaniem do obrotu handlowego skradzionych części oraz jego 33-letniego kolegę, który podejrzany jest o udzielenia pomocy przy kradzieży pojazdów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz mieszkańcom powiatu lubińskiego za popełnione czyny grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórski sąd na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej wobec 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a  33-latek został objęty dozorem policyjnym.

Zdjęcia