105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 czerwca 2024 - czwartek Imieniny: Lucjana, Antoniego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
13 czerwca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1679911380

Zdetonują bomby

Od rana w lesie raszowskim pracują saperzy z Bolesławca. Przypomnijmy ze w sobotę znaleziono w tej okolicy, niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej.


Od rana w lesie raszowskim pracują saperzy z Bolesławca. Przypomnijmy ze w sobotę znaleziono w tej okolicy, niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Teren został ogrodzony a droga z Raszowa do Wieściszowic zamknięta.

Akcję wydobywania niewybuchów utrudnia padający śnieg i niska temperatura powietrza oraz to, że część z granatów moździerzowych leży w wodzie. Tutaj z pomocą przyszli strażacy z PSP w Kamiennej Górze którzy pompują wodę z rowu i zabezpieczają teren. Przez kilka dni, w lesie czuwali policjanci i strażnicy leśni. Jak nam powiedział chorąży Mazur, prace potrwają do późnego popołudnia, bowiem trzeba będzie przeszukać teren wykrywaczami, podjąć te już znalezione przedmioty i zabezpieczyć. Nie wykluczone, że duża część z pocisków artyleryjskich, granatów moździerzowych oraz zapalników trzeba będzie zdetonować na miejscu, bo stwarzają realne zagrożenie wybuchu nawet dla specjalistów. Policja prosi o niezbliżanie się do okolicy lasu za Raszowem.