105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1682527920

"Z sercem na dłoni"


Wolontariusze KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud wraz przedstawicielami miasta Lubina i  dwóch szkół  specjalnych zorganizowali Integracyjną Olimpiadę Sportową w Lubinie. Zawodnikami byli niepełnosprawni uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarach Górnych.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczniów. Rywalizowali w 10 konkurencjach, w tym w strzałach na bramkę, kręglach, rzucie oszczepem czy slalomie z piłką.Mówi Sylwia Jurgiel rzecznik KGHM.

Wolontariusze z Zakładów Wzbogacania Rud przygotowali wydarzenie od początku do końca. Zaprojektowali i wykonali profesjonalny znicz olimpijski, który płonął przez całe zawody. Odpowiadali za przygotowanie konkurencji i ich sprawne przeprowadzenie. W ich rękach była również dekoracja zwycięzców. Wszystko z uśmiechem na twarzy, choć wśród zawodników nie zabrało też wzruszeń. Olimpiada dla niepełnosprawnych dzieci to jedno z wydarzeń jubileuszu 25-lecia tego oddziału KGHM.

Najważniejszym przesłaniem naszej Olimpiady jest hasło: wszyscy jesteście zwycięzcami”. Chodziło o spotkanie, wspólne spędzenie czasu a nie rywalizację. Sport to najlepsze lekarstwo i dziedzina, która budzi same pozytywne emocje. Nasze zawody to były zawody na kilkaset otwartych serc i pozostawią niezapomniane wspomnienia – mówi Aneta Zagórska-Kot, jeden z wolontariuszy KGHM. Pracownicy KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud to jedna z najsilniejszych wolontariackich ekip KGHM. Grupa angażuje się prowadzi m.in. zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Podczas lekcji w przedszkolach wolontariusze opowiadają o wydobyciu miedzi i historii KGHM. Opiekują się również i wspierają w codziennych obowiązkach dom Dziecka Bajka w Lubinie.

Zakłady Wzbogacania Rud - usytuowane pomiędzy kopalnią a hutą są ogniwem łączącym cały proces technologiczny w KGHM. Ich zadaniem jest wzbogacenie rud miedzi wydobywanych w oddziałach górniczych KGHM. Proces mechanicznej przeróbki umożliwia efektywne przetworzenie wydobywanej rudy przed jego dalszą obróbką w hucie.  Stosowana w Zakładach Wzbogacania Rud w Polsce technologia pozwala na wyjątkowo skuteczny odzysk miedzi oraz srebra i innych pierwiastków z wydobywanego urobku.

Oddział składa się z trzech rejonów, zlokalizowanych przy szybach wydobywczych kopalń „Lubin”, „Polkowice-Sieroszowice” i „Rudna”.

Zdjęcia