105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1623136709

Wysoka kara za wydobycie w Turowie?

Czesi domagają się wstrzymania wydobycia w kopalni i milionowych kar dla Polski.


Będziemy negocjować umowę z Polską w sprawie Turowa, ale będziemy tez domagać się od Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej , by nałożył na Polskę karę za utrzymanie przy pracy kopalni odkrywkowej węgla w Turowie - powiedział czeski minister środowiska Richard Brabec. Oznacza to, że Czechy nie zamierzają wycofać się z pozwu dotyczącego wstrzymania wydobycia w Turowie. Za niedostosowanie się do decyzji TSUE, planują domagać się od Polski 5 mln euro za każdy dzień . Jak podał czeski serwis Ceskie Nowiny, pozew w tej sprawie powinien zostać złożony w najbliższych dniach.


Przypomnijmy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z przychylił się do wniosku Czech i 21 maja nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Powodem jest, jak utrzymują Czesi negatywny wpływ kopalni na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych. Polska nie zgadza się z tym werdyktem i nie zamierza wstrzymywać prac Turowa. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki stabilne działanie kompleksu ma wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie tylko mieszkańców regionu, ale i całego kraju.

Do sprawy będziemy powracać.