105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1557910244

Wyrok skazujący deweloperów

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu zapadł wyrok skazujący na karę 5 lat pozbawienia wolności Andrzeja D.


To były pełnomocnik dewelopera, który wyprowadził majątek swojej firmy i działał na szkodę ponad stu osób. Skazanie Andrzeja D. ma związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze przeciwko deweloperowi Markowi T. i jego współpracownikom.
Śledztwo dotyczyło okresu od 2007 do 2009 roku, kiedy to były zawodowy piłkarz Marek T. kierował założonym przez siebie przedsiębiorstwem budowlanym. Firma miała zajmować się budową osiedla mieszkaniowego w Iwinach pod Wrocławiem oraz budynku mieszkalnego w Siechnicach.
Pełnomocnikiem dewelopera był Andrzej D., prywatnie teść Marka T. Wpłacone przez klientów środki stanowiły w praktyce jedyne źródło finansowania inwestycji. Ustalono, że całość przychodów firmy w okresie jego działalności wynosiła ponad 20 mln złotych, z czego 85 procent pochodziło z wpłat klientów.
Mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

Przypominamy, że w listopadzie poprzedniego roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok skazując na karę 3 lat pozbawienia wolności dewelopera Marka T. oraz jego innych współpracowników.
Pokrzywdzeni klienci firmy dochodzą swoich roszczeń na drodze sądowej.