105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1524468663

Wyniki meczów klasy okręgowej

Poniżej przedstawiamy podsumowanie XXI kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej. Mecze zostały rozegrane podczas minionego weekendu.


21,22.04.2018 (sobota i niedziela):
Granica Bogatynia - Orzeł Wojcieszów 1-0
Stella Lubomierz - Piast Wykroty 2-1
Łużyce Lubań - Pogoń Świerzawa 1-2
Gryf Gryfów Śląski - Lotnik Jeżów Sudecki 0-0
Woskar Szklarska Poręba - Cosmos Radzimów 4-0
Hutnik Pieńsk - GKS Warta Bolesławiecka 0-0
Sparta Zebrzydowa - Victoria Ruszów 2-3
TS Parzyce - BKS Bolesławiec 0-3 vo.

 

Granica Bogatynia w rundzie wiosennej punktuje zdecydowanie lepiej, niż jesienią, natomiast styl w jakim wygrała z Wojcieszowem 1-0 pozostawia wiele do życzenia. W odbiciu się od ligowego dna najważniejsze są jednak punkty i te Granica konsekwentnie gromadzi, w przeciwieństwie do Orła, który powoli zmierza do A-klasy.

Miano czarnego konia wiosny można przypisać Stelli Lubomierz, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i gdyby liczyć tylko mecze wiosenne – byłaby samodzielnym liderem. Tym razem jej ofiarą w stosunku dwa do jednego padł Piast Wykroty, który w przeciwieństwie do lubomierzan, ma problemy ze zdobywaniem punktów w tej rundzie.

Królowie remisów ze Świerzawy walczą o ligowy byt w okręgówce. Cztery ostatnie mecze z udziałem Pogoni zakończyły się podziałem punktów, ale w końcu świerzawianie przełamali się i wygrali w bezbarwnym wiosną Lubaniu dwa do jednego. Bohaterem Pogoni został Gajek, strzelec 2 goli na wagę 3 punktów.

Tytuł specjalistów od remisów Świerzawie próbują zabrać chłopaki z Gryfa Gryfów, którzy notują trzeci podział punktów z rzędu. Przed rundą wiosenną pewnie nikt nie narzekałby na 0-0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, czy 2-2 z Piastem Wykroty tydzień temu, ale gryfowianie grają coraz lepiej, tylko skuteczności z przodu brakuje do przysłowiowej truskawki na torcie.

Woskar Szklarska Poręba to kolejna drużyna, która musi walczyć o utrzymanie w klasie okręgowej – i lepiej nie mogła teraz trafić, bo do Wojcieszyc przyjechał Cosmos Radzimów, który od początku sezonu na wyjazdach nie wygrał ani razu. Kartkę do Radzimowa z czterema golami pocztowymi wysłał duet Kowalski-Rudnicki.

Hutnik Pieńsk postawił się u siebie Warcie Bolesławieckiej, która wiosną strzela do bramek rywali jak do kaczek. Do utrzymania Hutnikom remis 0-0 jednak nie wystarczy, ale dobre i to, bo Pieńsk nie wygrał w lidze od 21 października.

Do pojedynku ostatniego z pierwszym zespołem tabeli doszło w Zebrzydowej, gdzie Spartanie próbowali zatrzymać lidera z Ruszowa, i choć byli blisko niespodzianki, to mecz zakończył się zwycięstwem Victorii 3 do 2.

Samodzielnym liderem okręgówki pozostaje Victoria Ruszów z 48 punktami na koncie. Tabelę zamyka cały czas ten sam duet – Wojcieszów-Zebrzydowa.

Dokładną tabelę jeleniogórskiej klasy okręgowej znajdziecie Państwo pod tym linkiem: http://www.90minut.pl/liga/0/liga9386.html

Paweł Zatoński

 

okręgówka mecze podsumowanie