105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1626955699

Wsparcie finansowe na budowę hal sportowych w Podgórzynie i Mysłakowicach


Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło tegoroczną edycję programu Sportowa Polska. Pierwotnie na program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej przeznaczono w tym roku kwotę 250 mln zł, ale ostatecznie wyasygnowano aż 374 mln zł. O fundusze mogły ubiegać się m. in. samorządy i stowarzyszenia oraz podmioty prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej. Zadania podzielono na 3 grupy: obiekty przyszkolne, obiekty dedykowane klubom sportowym oraz nieprzyszkolną infrastrukturę rekreacyjną. Dofinansowanie na budowę hal sportowych przy szkołach otrzymają min. gminy Podgórzyn i Mysłakowice z Powiatu Karkonoskiego. Mówi Senator Krzysztof Mróz.

Dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska 2021” uzyskało 260 podmiotów. Wśród nich znalazły się dwa samorządy z naszego regionu. Pierwszym z nich jest Gmina Mysłakowice, która wnioskowała o dotację na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz zewnętrznego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Mysłakowicach. Na wartą ponad 18 mln złotych inwestycję ministerstwo przekaże środki w wysokości 6 mln złotych. Drugim samorządem z Kotliny Jeleniogórskiej, której wniosek znalazł uznanie komisji konkursowej jest Gmina Podgórzyn, która ubiegała się ośrodki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Podgórzynie. Warta ponad 9,7 mln zł inwestycja otrzyma prawie 5,2 mln złotych dofinansowania z MKDNiS.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński, zapowiedział, że, mimo znacznego zwiększenia puli środków, jeszcze w tym roku dojdzie do „dogrywki” i ministerstwo przeznaczy kolejne środki na program.  Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Zgodnie z założeniami programu wszystkie dofinansowane zadania inwestycyjne muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny.