105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1695890100

Wizyta uczniów z Chile w KGHM i Zagłębiu Miedziowym

Czworo uczniów z dwóch szkół zlokalizowanych w okolicy kopalni Sierra Gorda w Chile odwiedziło KGHM i Zagłębie Miedziowe.


Młodzi ludzie pod opieką nauczycielki spędzili tydzień u rodzin z zaprzyjaźnionej gminy Gaworzyce. Goście odwiedzili też oddziały miedziowej spółki.

Zgodnie z planem wyjazdu, uczniowie spędzili tydzień, mieszkając u rodzin w Gaworzycach, uczęszczając do tamtejszej szkoły, poznając polską kulturę, potrawy oraz zwyczaje, a przede wszystkim… nawiązując nowe przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z Polski. Goście z Chile zgodnie przyznali, że zostali bardzo ciepło przyjęci przez rodziny z Gaworzyc. Jedna z uczennic, Antonia przyznała, że „bardzo chętnie wróciłabym do Polski, przede wszystkim z uwagi na zieleń i piękne widoki”.

KGHM jako partner wizyty, zorganizował m.in. wizytę w Jednostce Ratownictwa Górniczo – Hutniczego w Sobinie. Uczniowie obejrzeli też zbiornik Żelazny Most.

Wizyta w Polsce to jeden z projektów skierowanych do społeczności lokalnej, jakie prowadzi chilijska spółka Sierra Gorda SCM. Uczniowie spotkali się m.in. z Mirosławem Kidoniem, wiceprezesem zarządu KGHM do spraw aktywów zagranicznych, który przez 5 lat mieszkał w Chile i zarządzał kopalnią Sierra Gorda.

– Strategia wspierania lokalnej ludności i dobrej współpracy jest stosowana we wszystkich naszych zagranicznych projektach. W Chile, dbamy o to szczególnie, ponieważ pustynia Atacama, na której mamy kopalnię, jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Wsparcie, jakiego udzielamy mieszkańcom, jest szczególnie doceniane przez lokalne władze. Właśnie taka zdolna młodzież, jaką dziś gościmy w KGHM, będzie miała wpływ na działanie naszej chilijskiej inwestycji, której funkcjonowanie przewidujemy jeszcze na co najmniej 30 lat – mówił Mirosław Kidoń.

Podczas wizyty Marek Makuch, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM przyznał, że widzi podobieństwa w projektach realizowanych przez Sierra Gorda SCM i KGHM:

– Istotne jest to, że zarówno KGHM, jak i Sierra Gorda widzą potencjał w młodzieży. W naszym przypadku jako pracodawca docieramy do młodzieży poprzez flagowy projekt „Kompetentni w branży”, zachęcając uczniów szkół ponadpodstawowych do kształcenia się w profesjach istotnych z perspektywy przemysłu miedziowego i docelowo, związania ich z nami zawodowo – powiedział Marek Makuch.

Przed uczniami z Chile teraz druga część wizyty w Polsce – zwiedzanie największych polskich miast i ich atrakcji turystycznych.  

Zdjęcia