105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2024 - środa Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2024 - środa Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694077620

Ważne porozumienie Dolnego Śląska i partnerów czeskich


Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach stała się impulsem do zacieśnienia współpracy w dziedzinie sportu z Krajem Libereckim, wieloletnim regionem partnerskim województwa dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele partnerów czeskich podpisali dziś memorandum, dzięki któremu w ośrodkach sportów zimowych po obu stronach granicy przeprowadzone zostaną niezbędne prace modernizacyjne i wspólnie będą mogły się one ubiegać o organizację imprez rangi mistrzowskiej.

 

- Podpisujemy dziś dokument w którym deklarujemy chęć i gotowość do współpracy przy organizacji imprez sportowych rangi międzynarodowej. Łącząc siły z krajem Libereckim wzmacniany nasz wspólny potencjał. To kolejny dowód naszej wieloletniej bardzo dobrej współpracy - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Podczas odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego podpisano dziś memorandum dzięki któremu powstanie transgraniczny, makroregialny obszar rozwoju sportów zimowych. Partnerzy zaangażują się również we wspólną organizację imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Sygnatariuszami dokumentu są Województwo Dolnośląskie, Kraj Liberecki, miasta Harrachov i Szklarska Poręba, Ośrodek Skoczni Narciarskich w Harrachovie i Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. we Wrocławiu oraz polski i czeski związek narciarski.

- Korzystając z okazji chciałbym pogratulować Dolnemu Śląskowi realizacji inwestycji na Polanie Jakuszyckiej. Naszym zamiarem jest rewitalizacja skoczni narciarskich w Harrachovie gdzie ostatnie duże wydarzenie sportowe odbyło się w 2014 roku – dodaje Martin Puta, Hetman Kraju Libereckiego.

Wspólnym celem wszystkich stron zaangażowanych w podpisanie tego dokumentu jest efektywne wykorzystanie posiadanej infrastruktury, wspieranie sportowców z Polski i Czech, przygotowanie wspólnych wydarzeń sportowych z wykorzystaniem funduszy własnych oraz środków Unii Europejskiej, a szczególnie programu współpracy transgranicznej Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

Województwo Dolnośląskie oraz Kraj Liberecki łączy wieloletnia współpraca – oba regiony podpisały porozumienie o współpracy w 2003 roku. Memorandum podpisano w 20. rocznicę współpracy międzyregionalnej, co stanowi impuls do intensyfikacji działań realizowanych na rzecz lokalnych społeczności oraz dążenia do połączenia obu ośrodków. W myśl porozumienia strona czeska planuje finansowe wsparcie rekonstrukcji skoczni narciarskich w Harrachovie z budżetu państwa. Województwo Dolnośląskie, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz miasto Szklarska Poręba dołożą starań do modernizacji jakuszyckich tras biegowych. Sportowcy z Polski oraz Czech wspólnie będą mogli korzystać z infrastruktury DCS, nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu, oraz skoczni narciarskich w Harrachovie. Będzie to stwarzało w przyszłości możliwości ubiegania się o prawo do organizacji wydarzeń sportowych rangi mistrzowskiej.