105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 kwietnia 2024 - środa Imieniny: Rudolfa, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
17 kwietnia 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1684400520

W niebieskim świecie - warsztaty o osobach ze spektrum autyzmu dla pracowników KGHM


Zobacz i zrozum - KGHM był współorganizatorem warsztatów "Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu", które odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Dar Losu w Lubinie. W szkoleniu udział wzięli pracownicy miedziowej spółki - rodzice dzieci ze spektrum autyzmu.  

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję "wejść" w świat osób ze spektrum autyzmu. Specjalne okulary VR, nagrania, czy proste testy w wykorzystaniem lusterka przybliżyły trudności, z jakimi na co dzień zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. 

- Bardzo dziękuję za to szkolenie. Wiem i będę pamiętać, że to, że osoby ze spektrum autyzmu nie potrafią wprost wyrazić swoich potrzeb, uczuć i myśli, wcale nie oznacza, że nie mają potrzeb, uczuć i że nie myślą. Zwyczajnie, nie wiedzą, jak je zakomunikować - mówiła jedna z uczestniczek warsztatów. Podczas szkolenia wyjaśnione zostały również nurtujące rodziców zagadnienia, a możliwość zwiedzenia szkoły uświadomiła jak wiele czynników musi zostać spełnionych, by zapewnić dzieciom w spektrum odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i przygotowania ich do życia w społeczeństwie.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni terapeuci i osoby zajmujące się osobami ze spektrum autyzmu. Z badań wynika, że mają oni przede wszystkim problemy komunikacyjne czy emocjonalne wynikające z niezrozumienia przez otoczenie. 

- To było nasze drugie spotkanie z pracownikami KGHM. Jako terapeuci, a także rodzice dzieci ze spektrum autyzmu wiemy z jakimi problemami się zmagają. Takie spotkania są świetnym miejscem do wymiany doświadczeń - powiedziała Małgorzata Grobelna, wiceprezes Fundacji Przyjaciół Dzieci z Autyzmem "Dar Losu" w Lubinie. 

KGHM w ramach swoich działań związanych z CSR realizuje założenia przyjętej w firmie Polityki Praw Człowieka oraz inicjatyw związanych z poszerzaniem świadomości na temat ważnych tematów prospołecznych. Warsztaty pomagają w zrozumieniu zachowań innych osób, ale też wzmacniają kompetencje pracowników miedziowej spółki.