105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1551778633

W kwietniu ruszy budowa DCS w Jakuszycach

Do maja ma zostać podpisana umowa z konsorcjum firm, które wybudują w Szklarskiej Porębie Jakuszycach Dolnośląskie Centrum Sportu.


Zaplanowana inwestycja to obiekt o wielofunkcyjnym, całorocznym przeznaczeniu który ma służyć nie tylko biegaczom na nartach i biathlonistom. Dzięki niemu w Górach Izerskich będzie można organizować zawody najwyższej światowej rangi. Mówi Sebastian Kącki prezes Dolnośląskiego Parku Inwestycji i Nauki.

Powstaną nowe trasy narciarskie i biathlonowe ze strzelnicą, system naśnieżania, krytą pływalnią, boiskiem piłkarskim z bieżnią lekkoatletyczną, 3,5 km długości rolkostrada oraz trasy rowerowe i saneczkowe dla dzieci i młodzieży. Jeśli chodzi o część narciarską nowego ośrodka, przewidziano ok. 80 km amatorskich tras oraz trzy wydzielone pętle dla profesjonalistów.

W budynku głównym o powierzchni prawie 13 tys. metrów kwadratowych, znajdzie się m.in. ponad 200 miejsc noclegowych, sale konferencyjne i szkoleniowe, sale odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią, pomieszczenia treningowe, także ze strzelnicą, prasowe oraz muzeum sportów zimowych.

Centrum stanie się całorocznym ośrodkiem treningowym dla różnych dyscyplin, jak również badawczym i testowym nowoczesnych technologii oraz obiektem przygotowań paraolimpijskich z pomieszczeniami i infrastrukturą przystosowaną dla potrzeb sportowców o różnym stopniu niepełnosprawności.

 

Zdjęcia


inwestycja Dolnoślaskie Centrum Sportu jakuszyce DCS