105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1644995806

Urodzaj propozycji nazw dla cieplickich Jelonków

Zakończyło się przyjmowanie propozycji nazw dla pary jelonków, których rzeźba stanęła na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze Cieplicach


Zaproszenie do takiego plebiscytu spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem mieszkańców - spłynęło ok. 70 propozycji. Mówi Cezary Wiklik z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jest wiele propozycji imion, które w rozmaity sposób wpisują tę nazwę w charakter Cieplic.
Dla przykładu: "Cieplonki", "Ciepliczki", "Kuracjusze", "Ciepliczanka i Zdrój", "Rogatek i Śnieżka", "Cieplice i Cerviniusz", "Terma i Racjusz", "Jeleń i Jelonia", "Jelo i Lonka", czy "Marysia i Jan" (zapewne odczytywane jako pamiątka po pobycie królowej Marysieńki, która jednak bez Jana III odwiedziła Cieplice) i bardzo wiele innych.
Teraz wszystko w rękach Jeleniogórzan, którzy zechcą głosować mając do wyboru około siedemdziesięciu propozycji. Termin zakończenia głosowania - to niedziela, 20.02. o północy, w poniedziałek wybrana nazwa zostanie ogłoszona.