105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1555319143

United Punk Orchestra – jedyny taki koncert legend punk rocka


To była prawdziwa gratka dla fanów mocnego grania. Legendy polskiego punk rocka – Sexbomba, Sedes, Prawda, ze specjalnym udziałem raperów z Nullizmatyki oraz pianistki Anny Kawy – siostry "Siwego" – zagrali koncert dedykowany pamięci Tomasza "Siwego" Wojnara, lidera legendarnej punkrockowej grupy Defekt Muzgó.

– United Punk Orchestra to taka formacja pospolitego ruszenia. – powiedział Robert Szymański, lider zespołu Sexbomba – Idea urodziła się na zeszłorocznym Przystanku Woodstock. Pierwotnie miał to być koncert zespołu Defekt Muzgó, ale "Siwy" zmarł. Aby koncert mógł się odbyć, chłopaki z zespołu Sedes poprosili kilku wokalistów, żeby zagrali kawałki Defektu i "Siwego". Ja się w tym gronie znalazłem i potem od słowa do słowa taki pomysł się urodził, żeby w rocznicę śmierci Tomka uczcić to czymś takim co zostanie na dłużej.

Szymański wyjaśnia, skąd na punkrockowym koncercie udział raperów:

– Klucz jest bardzo prosty. Jest punkowa muzyka Defektu Muzgó. Siwy całe życie grał punk rocka, chociaż nie tylko. Śpiewał między innymi duety z Nullem. Byli zakolegowani i poza sceną wspierali się i muzycznie, i mentalnie – dlatego są tu dziś raperzy z Nullizmatyki. Reszta to punk rock.

– Moje korzenie sięgają głębiej – dodaje Nullo – Grałem na początku grunge, reagge, więc blisko punk rocka. To moje środowisko, czuję się tutaj bardzo dobrze. Wspólnie przez 4 miesiące pracowaliśmy nad kilkoma numerami Siwego, zarejestrowaliśmy je wspólnie na płycie "A jeżeli obok was".

Do udziału w projekcie została zaproszona także Anna Kawa, siostra "Siwego", na codzień pianistka klasyczna, która zagrała specjalnie zaaranżowany na potrzeby tego koncertu hymn Defektu Muzgó "Wszyscy jedziemy":

– Tomek od lat bardzo chciał ze mną pograć. Zawsze wydawało, że że mamy na to jeszcze czas. Okazało się, jednak, że tego czasu nie starczyło. Traktuję to jako spełnienie takiego naszego wspólnego życzenia o wspólnym graniu. 

Projekt United Punk Orchestra to także płyta, wydana w limitowanym nakładzie jedynie 300 egzemplarzy.

– Sprzedajemy tylko 300 egzemplarzy tej płyty. To jest kwota, która wystarczy na ufundowanie ławeczki, która stanie w Wałbrzychu i będzie Tomka upamiętniać. – dodaje Robert Szymański z Sexbomby – Płyty więcej nie będzie, bo więcej nie potrzeba. Jak ktoś chce to wesprze. Tak samo United Punk Orchestra w tym składzie zagrała jeden jedyny raz, właśnie tutaj, w Wałbrzychu. 


koncert wałbrzych