105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1665135421

Ukradł auta o wartości 470 tys. zł


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kluczyków,  a następie 2 pojazdów, w tym 1 dwukrotnie. Przestępstw tych zatrzymany dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Wartość skradzionych aut oszacowano na 470 tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze 30 września i 3 października br. Pojazdy zostały odzyskane, a sprawca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież pojazdów.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownika jednej z jeleniogórskich firm przewozowych ukradł mu kluczyki do dwóch pojazdów.  30 września br. za pomocą skradzionych kluczyków ukradł z terenu firmy Mercedesa oraz Iveco o łącznej wartości 470 tysięcy złotych. Pojazdy te zostały przez funkcjonariuszy odnalezione, a następnie wróciły do właściciela. 31-latek 3 października br. kolejny raz pojawił się na terenie tej firmy i ponownie ukradł tego samego Mercedesa. Jego wartość to 120 tysięcy złotych. Tym razem również policjanci odnaleźli skradzione auto i zwrócili je właścicielowi.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży pojazdów zatrzymali 31-latka na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Okazało się, że przestępstw tych dopuścił się on w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.5 października br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.