105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

AUTORADIO

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1629447188

Testy autobusu z napędem elektrycznym


W najbliższy weekend na ulice Jeleniej Góry wyjedzie najnowszy testowy autobus elektryczny marki MAN. Jelenia Góra jednym z pierwszych miast w Polsce, które będzie sprawdzać ten zeroemisyjny pojazd. Potrwa to około tygodnia. Mówi Zbigniew Rzońca z MZK Jelenia Góra.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z autobusu bezpłatnie. Obsłuży on linie nr 6 i 7 oraz 26. Wiodą one częściowo przez teren uzdrowiskowy, na którym troska o ekologię i jakość powietrza są szczególnie istotne.

Testowany autobus to pojazd o długości 12,2 m. Jest wyposażony w trzy pary drzwi. Zasila go bateria o pojemności 480 kWh gwarantująca zasięg do 270 km na jednym ładowaniu - przez cały okres jej żywotności. Pojazd będzie obsługiwał linie bez doładowywania w ciągu dnia. Doładowywanie odbywać się będzie na terenie zajezdni - nocą. Pojazd, jak zapewnia producent, jest komfortowy, ekologiczny i ekonomiczny; ma doskonale sprawdzać się w ruchu miejskim.

Wszystkich mieszkańców i turystów serdecznie zapraszamy do osobistego sprawdzenia Mana.

Testy zeroemisyjnych pojazdów poprzedzają wspólne proekologiczne działania MZK i władz samorządowych Jeleniej Góry. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie starań o uzyskanie dofinansowania do zakupu pierwszych  20 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania.