105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 września 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1546972101

Sześciolatka wypadła z wyciągu. Czesi proszą o pomoc


Do wypadku doszło w minioną sobotę około godziny dziewiątej trzydzieści w czeskim Harrachovie na Diablej Górze - Čertovu horu. Sześciolatka, która wypadła z wyciągu jechała z babcią i nieznanym mężczyzną, prawdopodobnie obcokrajowcem. Stąd prośba czeskiej policji. Funkcjonariusze szukają turystów, którzy byli świadkami zdarzenia.

Dziewczynka jechała czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym Delta z babcią i mężczyzną, prawdopodobnie obcokrajowcem. To jego szuka w tej chwili czeska policja, bo mężczyzna może pomóc funkcjonariuszom prowadzącym śledztwo w ustaleniu dokładnego przebiegu wypadku i jego przyczyn.

Po upadku z ośmiu metrów dziewczynka karetką została przetransportowana do centrum urazowego dla dzieci w Pradze. Była przytomna, ale miała wiele obrażeń – powiedział rzecznik Relief Services Michael Georgiew. Złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły na użycie śmigłowca.

Mężczyzna, który jechał wyciągiem, osoby, które go znają, świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Wydziałem do spraw Współpracy Międzynarodowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Libercu pod numerem telefonu +420 721 799 010 lub mailowo na adres krpl.omv@pcr.cz.

czechy Harrchov