105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 czerwca 2024 - sobota Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
22 czerwca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1694078700

Szczyt głupoty!


3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który jadąc pojazdem marki Volkswagen doprowadził do sytuacji, gdzie 17-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń. Mężczyzna kierując samochodem umożliwił nieletniemu pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę, doprowadzając do jej upadku. Wobec 37-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, a o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze relacji Węgliniec – Zielonka. Jak wynikało z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku oraz zgorzeleckiej komendy, 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Volkswagen celowo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że podczas wyprzedzania rowerzystki zwolnił umożliwiając pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę i ciągnięcie jej, po czym zaczął przyspieszać doprowadzając do jej przewrócenia. Niestety 17-latka uderzyła głową o jezdnię doznając poważnych obrażeń. Kierujący nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

W tej sprawie przeprowadzone przez policjantów czynności skutkowały zebraniem materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienia 37-latkowi zarzutów. Za popełnione czyny może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zastosował wobec 37-letniego kierującego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.Pasażer volkswagena, który złapał za rękę rowerzystkę ma 16 lat. Dlatego o jego losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.