105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1566464607

Startuje Altstadtfest oraz Jakuby

Zaledwie godziny dzielą nas od największej imprezy na polsko-niemieckim pograniczu.


Już jutro rozpocznie się Altstadtfest Görlitz i Jakuby Zgorzelec.
Po obu stronach Nysy Łużyckiej będzie działo się tak dużo, że nie sposób tego wymienić. Program jest bardzo różnorodny: koncerty na scenie, regaty na Nysie, warsztaty taneczne, artyści na ulicy, przedstawienia teatralne dla dzieci, rodzinny polsko-niemiecki piknik na łące, miejska plaża czy ogromna karuzela - to tylko część atrakcji, które będą czekały na gości. Mówi współorganizator Katarzyna Wilk.

Na terenie Dolnego (Untermarkt) i Górnego Rynku w Görlitz ustawione zostaną trzy duże sceny, na których odbywać się będą koncerty muzyczne i występy artystów.
Największy koncert odbędzie się na głównej scenie (środek Górnego Rynku) w niedzielę. Tu o godz. 20 wystąpi znany piosenkarz i kompozytor Albert Hammond. Artysta zdobył popularność w 1972 roku piosenką 'It Never Rains in Southern California'. Piosenka osiągnęła 5 pozycję na liście Billboard Hot 100 i okazała się ogromnym sukcesem wokalisty. Hammond jest autorem wielu tekstów dla innych sławnych wykonawców, np. Whitney Houston, Tiny Turner i Duffy.

Spływ na byle czym 2019
Jednym ze szczególnych wydarzeń podczas imprezy jest 'Spływ na byle czym 2019' na Nysie Łużyckiej, który odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia. Do tej pory zgłosiło się 8 drużyn, 4 z Polski i 4 z Niemiec. Zwycięzca regat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2,5 tys. zł. Kolejne dwa miejsca również dostaną nagrody. Pula nagród wynosi 5 tys. zł. Wręczenie dyplomów i czeków pieniężnych zaplanowane jest na godz. 18 na moście Staromiejskim. Po raz pierwszy w ramach spływu odbędzie się rodzinny piknik na łące nad brzegiem Nysy (Uferpark). Początek o godz. 12. Wodny plac zabaw i pokaz baniek mydlanych to atrakcje dla najmłodszych. Projekt 'Spływ na byle czym' jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów INTERREG Polska - Saksonia 2014-2022.

Nowatorski projekt na imprezie
W ramach Święta Starego Miasta zaprezentowany zostanie w sobotę (24.08.) o godz. 14 nowatorski projekt szkół z Görlitz i okolicznych miejscowości, które przedstawią modele samochodów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Modele zostaną pokazane na Górnym Rynku, koło fontanny Herolda. Będzie je można zobaczyć do około godz. 16.

Więcej nowości
W tym roku po raz pierwszy pojawią się nowe kubki z nadrukowanymi motywami z imprezy. W sumie 10 tysięcy sztuk.
To m.in. w tych kubkach będziecie mogli kupić napoje podczas święta miasta. Kaucja za kubek wyniesie 2 euro. W tej cenie będzie można również kupić kubek i zabrać go ze sobą do domu.
Święto Starego Miasta w Görlitz i Jakuby w Zgorzelcu to trzydniowa impreza, podczas której mieszkańcy po obu stronach Nysy Łużyckiej wspólnie się bawią.

Program imprezy znajdziecie na naszej stronie internetowej:
https://www.altstadtfest-goerlitz.com/informacje-po-polsku/program-na-piątek/
Gdzie można zaparkować:
Parking Christoph-Lüders-Straße (170 miejsc parkingowych
Parking przy dworcu kolejowym, Bahnhofstraße (270 miejsc parkingowych),
Parking w Centrum Handlowym City Center (440 miejsc parkingowych),
Gdzie można zanocować:
Informacje o noclegach dostępne są w Informacji Turystycznej w Görlitz, pod nr tel. +49 (0)3581 4757 0, mejlowo pod adresem: willkommen@europastadt-goerlitz.de oraz na stronie internetowej: | www.goerlitz.de/Zimmer_buchen.html.

zgorzelec Jakuby Gorlitz Altstadtfest Gorlitz