105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 maja 2024 - poniedziałek Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 maja 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1703671140

Sprawca wybuchu gazu zatrzymany

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę, który doprowadził do wybuchu gazu. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.


Policjanci z Karpacza zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości w swoim mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym doprowadził do wybuchu gazu. W chwili zdarzenia przebywało w nim 13 osób. Nikt nie doznał obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia br. około godziny 13.40 w jednym z budynków wielorodzinnych w Sosnówce. Mężczyzna w swoim mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze budynku podczas podłączania butli gazowej do kuchenki, doprowadził do wybuchu gazu, w wyniku czego uszkodzeniu uległa część dachu i ściany w mieszkaniu. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 13 osób. Mieszkańcy przed rozpoczęciem działań samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca, nikt nie doznał obrażeń. 

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu  zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile.

Po udzieleniu pomocy medycznej, 43-latek trafił do policyjnego aresztu. 24 grudnia br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem,  a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

podinspektor Edyta Bagrowska

 

 

Zdjęcia