105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1685702100

Samorządowcy popierają marszałka woj. dolnośląsklego!


Ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli dolnośląskich samorządów wszystkich szczebli podpisało się pod Listem Otwartym w sprawie sytuacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dokument przekazali dziś podczas wspólnego spotkania na ręce marszałka Cezarego Przybylskiego.

- Dziękuję samorządowcom za dzisiejsze spotkanie. Rozmawialiśmy o rozwoju Dolnego Śląska, ale także o sytuacji w dolnośląskim Sejmiku. Ogrom głosów poparcia pokazuje, że nasze działania spełniają oczekiwania mieszkańców regionu i to jest dla mnie najważniejsze. Fundamentem pracy w samorządzie jest budowanie szacunku i porozumienia poprzez dialog  – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Samorządowcy z całego województwa przybyli dziś (02.06) na spotkanie z marszałkiem Cezarym Przybylskim. Podczas rozmów przekazali List Otwarty podpisany przez ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych. Wyrazili w nim swoje zaniepokojenie faktem nieudzielenia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego absolutorium budżetowego dla Zarządu Województwa za 2022 rok.

- Wszyscy, a zwłaszcza mieszkańcy wiedzą jak rozwija się Dolny Śląsk. Jak wysoką pozycję i dobrą markę ma nasze województwo. To wynika z dobrego zarządzania regionem przez marszałka Cezarego Przybylskiego – mówiła Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry.W głosowaniu nad absolutorium przeważyły czynniki polityczne, a nie o to w tym wszystkim chodzi – dodaje.

„Budżet naszego województwa to budżet wszystkich Dolnoślązaków, dzięki któremu możemy realizować z myślą o mieszkańcach naszych gmin i powiatów inwestycje, poprawiać jakość życia lokalnych społeczności, ale również współpracować na rzecz Dolnego Śląska” – czytamy w treści Listu Otwartego przekazanego dziś przez samorządowców na ręce marszałka.

- Absolutorium to merytoryczna ocena działalności samorządu. Chcielibyśmy żeby nie była ona skażona działaniami politycznymi  - dodaje Piotr Lech – Burmistrz Milicza.

Sejmikowe głosowanie nad absolutorium, które odbyło się dwa tygodnie temu, zakończyło się wynikiem 18:18. Brak większości był jednoznaczny z nieudzieleniem go dla Zarządu Województwa. Warto przypomnieć, że wykonanie budżetu za rok 2022 przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, co dodatkowo podkreśla polityczny charakter nieudzielenia go przez dolnośląski Sejmik. 

- Samorządowcy są najbliżej mieszkańców. Mówimy dość. Chcemy realizować interesy publiczne i oczekiwania mieszkańców, których reprezentujemy. Apelujemy do tych, którzy powiedzieli „nie” podczas sesji absolutoryjnej. Chcemy dalej się rozwijać, chcemy rewitalizacji kolei, chcemy rozwoju edukacji – mówi Małgorzata Matusiak – Starosta powiatu Trzebnickiego.

- Cezary Przybylski jest marszałkiem od 9 lat. To człowiek kompromisu, który wpłynął na rozwój wielu dolnośląskich gmin. Jesteśmy tu dziś bo uznaliśmy, że jesteśmy potrzebni żeby wesprzeć marszałka – dodaje Dariusz Chmura – Burmistrz Wołowa.

Brak absolutorium dla Zarządu Województwa może mieć negatywne konsekwencje dla rozwoju regionu, a wielu przypadkach oznacza wprost zagrożenie braku możliwości zrealizowania wielu rozpoczętych już inwestycji.

Zdjęcia